Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Politika

Průzkum: Volby by vyhrálo ANO, rostou šance koalice ODS/TOP 09/KDU-ČSL

​Hnutí ANO 2011 premiéra Andreje Babiše se aktuálně v listopadovém měření společnosti SANEP těší přízni 27,9 % voličů.

Graf: SANEP

Oproti minulému měsíci zaznamenala tato vládní strana v aktuálním měření volebních preferencí do Poslanecké sněmovny PČR nárůst o 0,8 procentních bodů a hnutí ANO je tak i nadále jasným favoritem sněmovních voleb.

"Ukazuje se, že i přes sílící nesouhlas veřejnosti s některými vládními opatřeními proti šíření viru COVID-19, má hnutí Andreje Babiše silné voličské jádro," uvedl SANEP.

Druhou nejsilnější stranou by se nyní v hypotetických listopadových volbách do Sněmovny stalo koaliční uskupení ODS/TOP 09/KDU-ČSL se ziskem 20,5 procentních bodů.

Třetí pozici by v současné době obsadila Česká strana pirátská, a to se ziskem 16 procentních bodů. V aktuálním průzkumu si tak Piráti oproti říjnu polepšili o 1,6 procent.

Čtvrté místo by v hypotetických listopadových volbách získalo hnutí STAN se ziskem 7,9 procentních bodů. Hnutí STAN tak zaznamenalo oproti říjnu nárůst o 1,7 % hlasů.

Z výsledků šetření vyplývá, že Piráti i hnutí STAN dokáží těžit se svých úspěchů v nedávných senátních a krajských volbách a daří se jim oslovovat nové voliče.

Na pátém místě skončila SPD pod vedením Tomia Okamury se ziskem 7,4 procentních bodů, což znamená oproti říjnovému měření nárůst o 1 % voličské přízně.

Stěsným odstupem by pak na šestém místě skončila ČSSD. Českou stranu sociálně demokratickou by v listopadu volilo 7,3 procent voličů, což je o 1,1 % méně oproti šetření, které provedla agentura SANEP v říjnu tohoto roku.

Na hraně volitelnosti, avšak se vstupenkou do Poslanecké sněmovny, se v listopadu ocitla KSČM se ziskem 5,5 procentních bodů.

Do Poslanecké sněmovny ČR by se pak v aktuálním listopadovém šetření společnosti SANEP nedostaly strany a hnutí Trikolóra (3,6%) a Strana zelených (0,9%).