Nejnovější zprávy: Muž vdechl část bramboráku a začal se dusit, museli jej resuscitovat Letáček přestoupil do Španělska, do Baníku míří bývalý gólman Sparty

Cestování

Nová letecká linka z Ostravy, od léta se bude létat do Černé Hory

Nová letecká linka propojí od června letiště v Mošnově s Podgoricou v Černé Hoře. Létat se bude jednou týdně po celou letní sezonu.

Ilustrační foto: Pixabay.com

ČTK to dnes řekla mluvčí letiště Kateřina Pustějovská. Kromě pravidelných linek do Londýna a Varšavy nabízí ostravské letiště sezonní lety do letních destinací v Řecku, Egyptě, Bulharsku, Tunisku, Turecku a Španělsku. Loni letiště odbavilo 286.393 cestujících, o 148.835 více než předloni.

Linky bude provozovat letecká společnost Air Montenegro. "Nová linka do přímořského státu je pro milovníky cestování určitě dobrou zprávou. Letiště v Podgorici leží jen čtyřicet minut od moře, Černá Hora turistům nabízí i krásné hory, jezera a národní parky. Věřím, že lidé nejen z našeho regionu lety naplní, což by mohlo pozitivně ovlivnit rozvoj letiště," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

První let je plánován na červen 2024, létat se bude do konce letní sezony, tedy do poloviny září. Létata se bude jedenkrát týdně, každé úterý. Prodej letenek bude spuštěn 4. prosince na stránkách dopravce, část kapacity letadla bude k dispozici pro cestovní kanceláře.

"Jsme velmi rádi za rozhodnutí dopravce operovat novou linku. Počet cestujících v letošním roce nám jasně ukazuje rostoucí poptávku po létání z našeho letiště a na tu se snažíme pružně reagovat. Linka do Podgorice přispěje k už tak rozšířené nabídce letů z letiště Leoše Janáčka Ostrava pro rok 2024," uvedl za Letiště Ostrava Ondřej Musil, manažer pro pasažérskou přepravu.