Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Sport

Fanoušci Sparty poničili stadion Baníku. Primátor Ostravy je zve na brigádu

Šlágr fotbalové Fortuna ligy mezi Baníkem Ostrava a pražskou Spartou, který se hrál minulý týden, má dohru.

Foto: se souhlasem Jana Dohnala

Sparta vyhrála v Ostravě 1:0. Po zápase se však neřešil jen fotbal, ale také chování sparťanských fanoušků, kteří za sebou na vítkovickém stadionu zanechali pořádnou spoušť.

„Škoda, kterou Ostrava jako vlastník stadionu eviduje je okolo 300 tisíc Kč,“ uvedl primátor Ostravy Jan Dohnal na sociální síti X.

Dohnal příznivce pražského celku vyzval, aby s nápravou škod pomohli. „I když velmi oceňuji práci Policie a bezpečnostních složek, taky bych byl rád, kdyby dotyční pánové přiložili ruku k dílu a pomohli s opravou. Tak co, kdo přijede na brigádu?“ zeptal se.

Pod Dohnalovým příspěvkem se ihned objevila řada komentářů. „Jako fanoušek ACS se omlouvám za chování pár méně obdařených jedinců a je mi za ně stydno,“ napsala například fanynka Mirka Koucká. „I já se omlouvám za bandu pitomců, kteří tohle provedli. Je to neomluvitelné,“ dodal uživatel s přezdívkou P37AS.

Našly se ale taky „vynalézavější“ komentáře. „Dobrý den, kolik prosím nabízíte na hodinu? Děkuji,“ napsal Destralux, na něhož zareagoval i primátor Dohnal. „Kolik byste si tak za nápravu škod způsobených vašimi kolegy představoval? Takhle na „první dobrou" můžu slíbit třeba volné vstupenky na další super akce na našem stadionu, třeba Zlatá tretra. Hádám, že na Baník proti Karviné by se Vám asi nechtělo co?“