Nejnovější zprávy: Muž vdechl část bramboráku a začal se dusit, museli jej resuscitovat Letáček přestoupil do Španělska, do Baníku míří bývalý gólman Sparty

Sport

Odměna za poháry. Trenér Hapal by měl zůstat v Baníku

Fotbalisté Baníku si prošli náročnou sezonou. Spoustu bodů během ní poztráceli, nakonec ale vybojovali čtvrté místo a po letech čekání se vrací do pohárové Evropy.

Foto: Petr Kotala/FCB

Uplynulá sezona z pohledu Baníku nebyla ideální, její konec byl ale takový, jaký si všichni přáli. V Ostravě se v létě bude hrát předkolo Konferenční ligy. „Kdybychom některé domácí zápasy, které jsme měli dobře rozehrané, ať už tím, že jsme v nich šli do vedení, nebo tím, že jsme si vytvořili velké šance, dotáhli do úspěšného konce, mohl být ten konečný výsledek ještě výrazně úspěšnější,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

Tým na čtvrté místo dovedl trenér Pavel Hapal, jenž byl v průběhu sezony pod častou palbou fanoušků. Své místo ale nakonec uhájil a tým nejspíš povede i v příštím ročníku. „Pavlu Hapalovi končí smlouva. Má v ní klauzuli, že pokud v sezoně 2023/24 skončí do šestého místa, klub může uplatnit opci. Tým skončil na čtvrtém místě,“ připomněl Mikloško.

„To, co se v této sezoně podařilo, je z mého pohledu nad očekávání. Tak se na to musíme dívat. A proto jsme se rozhodli Pavlu Hapalovi prodloužení smlouvy nabídnout, věřím, že se nám podaří všechno brzy doladit a definitivně podepsat. K určitým změnám v realizačním týmu nicméně dojde, jakmile vše dotáhneme do konce, oznámíme také tyto novinky,“ dodal Mikloško.

Baník byl už loni v létě aktivní na přestupovém trhu a po posilách půjde i tentokrát. I vzhledem k účasti v pohárové Evropě. „Vzít v úvahu to samozřejmě musíme, nicméně zároveň musíme být obezřetní. Pokud bychom rozšířili kádr na, dejme tomu, sedmadvacet hráčů, pak je zde samozřejmě nebezpečí, že kdyby se nám nepodařilo postoupit v poháru dál, ideálně do základní skupiny, byl by ten kádr pro ligu až příliš široký. Mým úmyslem je posílit kádr tak, abychom měli dva zhruba kvalitativně stejné hráče na každý post,“ prozradil Mikloško.