Nejnovější zprávy: Ostravské komunikace slaví 60 let, v sobotu otevřou areál veřejnost Bouřka zabíjela. Žena nepřežila pád stromu, další lidé skončili v nemocnici

Sport

Odměna pro českého gólmana. Mrkva zůstává v největším klubu světa

Kapitán české házenkářské reprezentace Tomáš Mrkva bude i nadále chytat za německý Kiel. Vzájemná spolupráce bude trvat až do června roku 2025.

Foto: Český svaz házené/Hana Vrbková

Čtyřiatřicetiletý Mrkva, který je odchovancem karvinské házené, je v Kielu od loňského léta. V kádru německého giganta tvoří brankářskou dvojici společně s dánskou hvězdou Niklasem Landinem.

Mrkva, kterého v lednu s českým týmem čeká mistrovství Evropy v Německu, se s Kielem dohodl na uplatnění opce. „Věděl jsem, že pokud se mnou bude chtít THW Kiel i nadále počítat, nebudu se muset rozmýšlet. Cítím se tu velmi dobře. Hraji ve skvělém týmu, v největším klubu na světě. S těmi nejlepšími hráči se potkávám na každém tréninku. A máme neuvěřitelné fanoušky, kteří nás podporují za jakékoliv situace. Právě proto Kiel zůstává mojí první volbou," řekl pro klubový web Kielu, který má ve sbírce 23 bundesligových titulů a čtyři trofeje v Lize mistrů.

Reprezentační kapitán v Kielu zapadl skvěle. Podává velmi dobré výkony a v klubu jsou s ním nadmíru spokojeni. „Tomáš u nás odehrál silný první rok a i v této sezoně patří s více než třicetiprocentní úspěšností zásahů k nejlepším brankářům LIQUI MOLY HBL. Je důležitou součástí našeho týmu na hřišti i mimo něj. Jsme rádi, že ho máme v týmu. A těšíme se na další spolupráci," dodal výkonný ředitel Kielu Viktor Szilágyi.