Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

Almási je na odchodu z Baníku, jedná o přestupu do zahraničí

Z kádru Baníku, který se připravuje na jarní část Fortuna ligy, se odpojil Ladislav Almási. Slovenský útočník jedná o přestupu do zahraničí.

Foto: se souhlasem FCB

Almási přišel do Baníku v létě roku 2021. Hned ve své první sezoně se blýskl 16 góly a byl jednou z hvězd ligy. Spekulovalo se o jeho odchodu do Celticu, výkony zaujal i Slavii.

Loni už se ale trefil jen šestkrát a na podzim pouze jednou. Čtyřiadvacetiletý forvard, který je členem širšího kádru slovenské reprezentace, najednou neměl místo v sestavě a do hry chodil převážně z lavičky náhradníků.

S Baníkem se připravoval na soustředění v Turecku, ve středu se ale od týmu odpojil a vydal se jednat o případném novém angažmá. „Dostali jsme na Ladislava Almásiho nabídku, kterou lze akceptovat. Také Lacovi se zalíbila, proto jsme mu dali prostor pro jednání. Hráč se tím pádem od týmu odpojuje a vrací se domů,“ řekl pro klubový web šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Podle informací Deníku by se mělo jednat o nabídku z Chorvatska.