Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

V Baníku nechtěný, v Německu září. Kaloč už pálí za Kaiserslautern

Bývalý kapitán Baníku Filip Kaloč v zimě odešel na hostování do německého Kaiserslauternu. Zatímco v Ostravě na podzim moc nehrál, v tradičním německém klubu nastupuje pravidelně.

Filip Kaloč (vpravo) ještě v barvách Baníku. Foto: se souhlasem FCB

Ještě v minulé sezoně Kaloč patřil ke klíčovým personám Baníku. Nastoupil k 29 zápasům, dal dva góly, přidal dvě nahrávky, byl jedním z lídrů.

Tím měl být i na EURU jednadvacítek, loňský šampionát mu ale nesedl a nevedlo se mu ani po návratu do Ostravy. Během podzimu naskočil jen do devíti ligových zápasů, ve kterých celkem odehrál pouhých 154 minut.

Trenér Pavel Hapal sázel na jiné koně, a tak Kaloč v zimě odešel na hostování do druholigového německého Kaiserslauternu. Jak se mu vede? V lize hrál dvakrát, vždy vydržel na place celých 90 minut.

Ve středu pak s týmem oslavil postup do semifinále poháru. Stalo se tak poté, co Kaiserslautern zvítězil 3:1 na půdě Herthy Berlín. Třiadvacetiletý Kaloč znovu nechyběl v sestavě a v 69. minutě dal i svůj první německý gól.

Mimochodem, zápas sledovalo více než 74 tisíc diváků. Kaloč si odchodem do Německa rozhodně nepohoršil.