Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Zase ty Teplice! Almási prolomil dlouhé střelecké trápení

Baník v neděli zvítězil v Teplicích a natáhl sérii bez porážky už na sedm zápasů v řadě. O výhře 1:0 rozhodl Ladislav Almási.

Čtyřiadvacetiletý slovenský útočník přišel do Baníku v létě roku 2021. Ve svém úvodním ligovém ročníku zářil a nasázel 16 branek. Tehdy se spekulovalo o zájmu Slavie nebo Celticu.

Loni už byl ale na góly úspornější a trefil se jen šestkrát. Naposledy v květnu proti Teplicím, které Baník porazil 2:1. Od té doby pět měsíců střelecky mlčel.

Prosadil se znovu až v neděli – a opět proti Teplicím. Na Stínadlech šel do hry v 71. minutě, kdy mu místo na place přenechal Abdullahi Tanko. O pět minut později vstřelil jedinou branku zápasu.

Gól dal ve svém letošním jedenáctém ligovém startu. Míč dostal do sítě trochu krkolomně, dlouhé střelecké trápení je ale u konce. „Když z toho byl gól, tak jsem to trefil asi nejlépe, jak jsem mohl. Prošťouchl jsem to Knapíkovi mezi nohama a gólman šel svým pohybem na první tyč,“ radoval se.