Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Záchranářské drama pokračuje, Baník ztratil body s Libercem

Sobotní utkání s Libercem přineslo baníkovcům pouze bod za remízu 1:1. Komplikací navíc bylo zranění kapitána Milana Baroše, který musel odejít ze hřiště už po dvaceti minutách.

Záložník Baníku Robert Hrubý v souboji o míč během zápasu s Libercem (Foto: Lukáš Ston)

Dvě kola před koncem si tak Baník pomohl méně, než se před utkáním očekávalo. Liberec, který nastoupil v notně omlazené sestavě, svěřence kouče Bohumila Páníka zaskočil zejména v prvním poločase, kdy byl aktivnější a důraznější.

Do vedení hosty poslal gólem do šaten brazilský záložník Oscar. Baníkovci, kteří jako by po odstoupení Milana Baroše postrádali vůdčí osobnost, se ovšem ve druhé půli zvedli.

Vyrovnání z kopačky útočníka Tomáše Poznara v 52. minutě dávalo naději na obrat. Domácím se podařilo Liberec zmáčknout, ale šance postupně promarnili Dyjan Carlos de Azevedo a po něm hlavně Dame Diop, který přišel na hřiště místo Baroše.

Senegalský ofenzivní hráč měl v závěru dokonce obrovskou možnost duel rozhodnout, ale poté, co vystihl rozehrávku gólmana Hladkého, opuštěnou branku minul.

Záchranářské drama, které se nadále týká sedmi týmů, tak bude gradovat v následujících dvou týdnech.

Baník bude hrát nejprve příští sobotu regionální derby "o všechno" v Karviné a sezónu uzavře domácím zápasem s Brnem, které je také stále ještě ve hře o zachování ligové existence.

Více o průběhu sobotního duelu 28. kola napoví snímky reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.