Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Společnost

Vánoční trhy v Opavě nabídnou skvělý program, strom se rozsvítí v neděli 26. listopadu

Přesně měsíc před Štědrým dnem, tedy 24. listopadu, odstartují v Opavě na Dolním a Horním náměstí vánoční trhy.

Foto: se souhlasem Vánočních trhů Opava

Vánoční trhy v Opavě mají letos nového pořadatele – agenturu Christkindlmarkt s.r.o., a kromě spousty stánků s nejrůznějším sortimentem, lahodného punče a gastronomických specialit slibují bohatý doprovodný program. Na pódiu se představí třeba kapela Wohnout či legendární Holki, připravena jsou i divadelní představení pro děti a mnoho dalšího.

Letošní vánoční trhy nabídnou v Opavě řadu novinek. „Trhy budou nově na obou náměstích. Na Dolním náměstí postavíme pódium, kde proběhne hlavní program. Bude tam i veřejně přístupná dvanáctimetrová vyhlídka, takže si návštěvníci mohou trhy užít i s nadhledem,“ popisuje pořadatel Pavel Spálený.

Během měsíce na vánoční trhy přijede zahrát spousta zvučných jmen. „Připravovali jsme program tak, aby si na své přišli milovníci všech žánrů, ať už je to rock, pop nebo třeba country. Můžete se těšit na vystoupení kapel Wohnout, Turbo, Ready Kirken, také na Petra Bendeho, Roberta Křesťana, Leonu Machálkovou nebo Petra Koláře,“ prozrazuje tisková mluvčí trhů Anna Vavříková. Z pódia budou znít i notoricky známé nejen tuzemské hity v podání četných revivalů. Zahraje špičkový Beatles revival Pangea, bude tu revival Robbieho Williamse, ale zazní také písně Věry Špinarové, Mandrage, Katapultu nebo Michala Tučného. Třešničkou na dortu bude koncert uskupení Holki, které zažilo velkou slávu na přelomu milénia. Po rodičovské pauze se Holki vrátily jako trio a jejich hity zazní naživo i v Opavě.

Slavnostní zahájení vánočních trhů proběhne v neděli 26. listopadu. Stromeček slavnostně rozsvítí primátor Tomáš Navrátil v 18 hodin. Poté bude následovat koncert kapely Fleret.

Na Horním náměstí pak na návštěvníky čekají další atrakce, jako jsou betlém, oblíbená zvonička a také Ježíškova pošta. I tam bude stát pódium, konat se zde budou zejména divadelní představení pro děti, promítání a vystoupení místních sborů. Přijedou například Klauni z Balónkova, Divadlo na větvi, vystoupí kvarteto Každý zpívá, jak umí a nebude chybět ani tradiční folklorní pásmo Střediska volného času Opava – Na vanoce dluhe noce.

Punč a další nápoje se letos budou pít i z nových stylových hrnků, které budou vratné. „Zvolili jsme oblíbené plecháčky, mají výhodu, že je jen tak nerozbijete,“ usmívá se Anna Vavříková. Kromě tradičního červeného s opavskými motivy bude k dispozici i modrý hrnek s motivy sněhuláků pro děti. Hrneček si můžete nechat jako upomínku na návštěvu trhů, nebo jej vrátit ve sběrném místě.