Nejnovější zprávy: Ostravské komunikace slaví 60 let, v sobotu otevřou areál veřejnost Bouřka zabíjela. Žena nepřežila pád stromu, další lidé skončili v nemocnici

Společnost

Vánoční trhy v Ostravě zahájí kapela Buty, organizátoři odhalili i další hvězdy

Ostravské Vánoce odhalily hlavní hudební hvězdy letošního ročníku největší akce závěru roku.

Ilustrační foto: Petr Broulík

Při slavnostním rozsvícení vánočního stromu v sobotu 25. listopadu na Masarykově náměstí zahraje od 19:00 hodin kapela Buty. Hned následující den se na Hlavní scéně představí český zpěvák a hudebník 7krát3, následující neděle pak budou patřit Danu Bártovi, česko–arménské zpěvačce Pam Rabbit nebo dvojici slovenských DJs MALALATA. Program na Hlavní scéně uzavře v sobotu 23. prosince Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez.

Hlavní scéna Ostravských Vánoc bude letos opět umístěna na Masarykově náměstí. Kromě živého vánočního stromu a zhruba 50 stánků v rámci adventních trhů je tradičně pro veřejnost největším tahákem hudební program, který realizátoři každoročně připravují. „V rámci propracované dramaturgie se snažíme postupně vyhovět všem návštěvníkům Ostravských Vánoc. Také letos proto nabídneme na Hlavní scéně program téměř každý den – od úterý do neděle, a v nabídce zohledníme všechny věkové kategorie i hudební vkus návštěvníků,“ říká Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky a vedoucí realizačního týmu Ostravských Vánoc.

Součástí programu, který budou realizátoři postupně zveřejňovat, tak budou opět divadélka pro děti, vystoupení cimbálovek, pěveckých sborů či swingových kapel. „Aby orientace pro návštěvníky byla co nejjednodušší, každý z programových dnů má svou specifickou dramaturgii. Stejně jako loni tak hlavní hvězdy Vánoc zahrají opět vždy v neděli v podvečer,“ dodává dramaturg Ostravských Vánoc Filip Košťálek.

Kompletní program všech scén zveřejní Ostravské Vánoce v následujících dnech na svém webu.