Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

Stylová rozlučka v Kravařích. Poruba ve šlágru vyzve Vsetín

Hokejisté Poruby se už brzy vrátí zpátky do své ostravské arény, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Ještě předtím je ale čeká rozlučka v Kravařích.

Foto: Lukáš Bajgar

Poruba je v tabulce Chance ligy první. Na kontě má 96 bodů. Druhý Vsetín je aktuálně na 83 bodech. A právě tyto dva týmy se ve středu potkají v Kravařích.

Ostravané v této sezoně Valachy už třikrát porazili, naposledy zvítězili na Lapači v prosinci 3:2. Uplynulé dva prvoligové duely ale Poruba prohrála – a nedala v nich ani gól. Nejprve Poruba padla doma 0:1 s Třebíčí a v sobotu prohrála stejným výsledkem na Slavii.

„My jsme jako Jánošík. Darujeme body týmům z horší části tabulky. Jinak nás postihlo to, co na začátku sezony Vsetín. Máme v novém roce hodně nemocných a zraněných hráčů a ti, co by měli dokazovat, že jsou plnohodnotnou náhradou, do toho ještě nedorostli,“ prohlásil po porážce v Praze kouč Poruby Jiří Režnar.

To Vsetín je na tom momentálně s formou lépe a poslední dva zápasy vyhrál. V sobotu dal doma osm branek Jihlavě a zvítězil 8:5. „Sestříhat video z tohoto zápasu by bylo na dlouho, něco jsme si řekli po druhé třetině a udělali posun k věcem, které musíme zlepšovat. Výhru 8:5 bereme, výborné pro diváky, hokej nahoru dolů, Jihlava je těžký soupeř,“ řekl vsetínský trenér Luboš Rob.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Luboš Rob, jenž má na kontě 41 bodů. Třicetibodovou hranici překonali ještě Erik Hrňa a Vít Jonák. Hodně vidět je taky obránce Šimon Jenáček, brankářskou jedničkou týmu je Maxim Žukov.

Středeční šlágr, který začne v 19 hodin, bude vysílat i ČT Sport.