Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Strašidelná premiéra. Machovský vydržel v brance Vítkovic jedinou třetinu

Horší vstup do sezony snad ani vítkovičtí hokejisté mít nemohli. Doma prohráli 2:6 s Karlovými Vary.

Loni byly Vítkovice krůček od postupu do extraligového finále, na start nového ročníku ale budou chtít zapomenout. Vysoká domácí porážka s Karlovými Vary není dobrou vizitkou.

Rozhodnuto bylo prakticky už po první třetině, kterou Energie vyhrála 4:0. „Nastoupilo mužstvo profesorů, horší třetinu jsme snad nikdy neodehráli. Nepamatuji tak špatný výkon. Pokud po zápase sedí v kabině dvacet borců a nikoho nic nebolí, je to špatně,“ říkal po zápase zklamaný kouč Vítkovic Miloš Holaň.

Utkání vůbec nevyšlo brankáři Matěji Machovskému, který v létě v ostravské kleci nahradil Aleše Stezku, jenž po minulé sezoně zamířil do Seattlu. Zkušený gólman během své vítkovické extraligové premiéry inkasoval čtyři góly z deseti střel a do druhé třetiny už nezasáhl. Místo něj šel do akce Lukáš Klimeš.

Vítkovice sice v prostředním dějství snížily na rozdíl dvou branek, ve třetí třetině ale dvakrát udeřily zase Karlovy Vary. „Před námi je padesát jedna kol, věřím, že to odčiníme,“ dodal Holaň.