Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

Šok! Američan Mueller skončil ve Vítkovicích

V posledních dnech se zákulisím nesly zprávy o možném konci Petera Muellera ve Vítkovicích. Dnes se tyto spekulace proměnily v realitu.

Foto: se souhlasem HC Vítkovice

„Peter Mueller se několikrát vyjádřil v tom smyslu, že není spokojený se svým působením u nás ve Vítkovicích a není spokojený ani s životem v Ostravě v posledním období a zmínil, že chce z týmu odejít. V návaznosti na to jsme se domluvili na tom, že u nás už nadále nebude pokračovat,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Pětatřicetiletý americký útočník přišel do Vítkovic před minulou sezonou z Komety. V loňském ročníku posbíral dohromady i s play-off 43 bodů a s ostravským týmem došel až do semifinále.

Letos se ale Vítkovicím nedaří. Týmu nepomohla ani výměna trenéra a aktuálně jsou vítkovičtí hokejisté v tabulce předposlední. Mueller v tomto ročníku zasáhl do 17 zápasů, dal šest branek a přidal sedm asistencí.

„Nám všem v kabině Peter Mueller oznámil, že ve Vítkovicích už pokračovat nechce a že chce být vytrejdovaný někam jinam. Šokovalo nás to, ale pokud to takto cítí, je to jeho volba. My jsme teď v takové situaci, že musíme mít v kabině hráče, kteří chtějí bojovat za Vítkovice a chtějí společně táhnout za jeden provaz a na ledě nechat maximum, abychom se konečně zvedli. Pokud tady někdo nechce být a nechce týmově pracovat, tak tady prostě nemá místo,“ prohlásil vítkovický kapitán Dominik Lakatoš.

Mueller byl z týmu uvolněn už v pondělí po interních pohovorech. Těch se účastnil i majitel klubu Aleš Pavlík. „Snažíme se najít cestu z krize. Můžu ubezpečit všechny naše fanoušky i partnery, že nikomu v klubu není lhostejné, v jaké situaci se nyní náš A-tým nachází že si všichni jsme vědomi toho, že je potřeba se z krize co nejrychleji dostat, udělat pro to vše. Jiná cesta není,“ dodal Šimíček.