Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Sport

Softbalistka Pecková chce dostat Češky v Ostravě na olympiádu!

Přichází její čas! Nejlepší evropská nadhazovačka hodlá před domácím publikem předvést své nejlepší umění.

Foto: Česká softballová asociace

Právě Veronika Pecková má být hlavním tahounem českého týmu na softbalovém mistrovství Evropy, které startuje v Ostravě v neděli. A zároveň esem pro případnou olympijskou kvalifikaci.

„Český kolektivní tým na olympiádě už dlouho nebyl. My máme jednu z největších šancí a porveme se o ni,“ říká Pecková. Úvodní duel čeká na hráčky zítra už v 11:15, ve kterém vyzvou Litvu. Zahajovací zápas je od 21:00 proti Švédsku.

Bedlivě sledovala reprezentační kolegy na mistrovsví světa v Praze a Havlíčkově Brodě, které skončilo v minulém týdnu. A zaměřovala se zejména na Michala Holobrádka, elitního nadhazovače. Právě on vedl český tým na cestě do play-off.

„S Michalem jsme kamarádi, kecali jsme spolu často,“ dodala Pecková, která se zajímala hlavně o to, jak zvládl tlak. Holobrádek totiž na házel před více než tisícovým publikem. „Při prvním nadhozu byl prý trochu nervózní, ale pak už to bylo lepší. Nemám se toho bát. Všichni vědí, že do toho dáváme maximum. Musíme předvést to, co umíme a dáváme při trénincích,“ tvrdila nejlepší česká nadhazovačka.

V reprezentačních výběrech si připsala přes 100 vítězných duelů. Poslední dva roky se zdokonaluje na Tchaj-wanu a Novém Zélandu. Domácí tým jsou pro ni Žraloci Ledenice, kde se softbalem začínala. Specifičnost jejího nadhozu je v tom, že se při něm snaží hodně skákat dopředu.

„Je to přínosné, protože se blíže dostanu k pálkařce a snížím jí reakční dobu,“ popsala 22letá softbalistka. Její silné stránky jsou však také jinde. „Nejsilnější je v mentální odolnosti. Umí v situacích, kdy se to začíná hroutit, zabrat a vzít to na sebe. To je vlastnost, která není úplně běžná,“ dodal Vojtěch Albrecht, reprezentační trenér žen.

A jaká bude její vytíženost na domácím evropském šampionátu? To není zcela jisté. Například při mistrovství světa zasáhl Michal Holobrádek do každého utkání. Nastane něco podobného s Peckovou?

„Veronika je naše klíčová hráčka na olympijskou kvalifikaci. Naším cílem je hrát na ME tak, abychom ji nepřetížili. Budeme se snažit využít maximální potenciál nadhazovačského kádru a ulevit Veronice,“ dodal trenér Albrecht. Prostor tak určitě dostanou další nadhazovačky - Martina Bláhová a Adéla Linková.

PROGRAM ČESKÉHO TÝMU, SKUPINA A

Neděle 30. června (Arrows Park), 11.15: Česko – Litva Neděle 30. června (Arrows Park), 21.00: Česko – Švédsko Pondělí 1. července (Frýdek-Místek), 14.00: Česko – Slovensko Pondělí 1. července (Frýdek-Místek), 20.45: Česko – Francie Úterý 2. července (Frýdek-Místek), 11.45: Česko - Belgie

Další zápasy v nadstavbě a v play off se hrají od 3. do 5. července

O BRONZ, sobota 6. července (Arrows Park), 13.00 FINÁLE, sobota 6. července (Arrows Park), 18.00