Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Šlágr kola! První Poruba v sobotu přivítá Jihlavu

Hokejová Chance ligy pokračuje. Poruba v sobotu v Kravařích vyzve Jihlavu.

Hokejisté Poruby minulý týden v letošním ročníku poprvé prohráli, když doma padli po nájezdech 1:2 s Přerovem. Ve středu si ale zlepšili náladu na půdě Pardubic B, které porazili vysoko 5:1.

Ostravané vedli po dvou třetinách 3:0, třináct minut před koncem však Pardubice snížily. Definitivní rozhodnutí přinesly až poslední dvě minuty, kdy se trefili Krenželok a Šoustal. „Hráli jsme opravdu až do konce. Dobré tři body z venku, ale nyní už začne příprava na sobotu, na Jihlavu, která dostává málo branek,“ uvedl po zápase trenér Poruby Jiří Režnar.

Jihlavská Dukla má skutečně dobrou defenzivu, v osmi zápasech dostala jen 23 branek, Poruba je na tom však s 19 inkasovanými góly ještě lépe.

Dukla v posledním kole porazila 3:1 Slavii a uťala tak sérii dvou předešlých porážek. „S výkonem ale nejsme vůbec spokojeni, pozitivní jsou jenom tři body a výkon brankáře,“ prohlásil asistent jihlavského trenéra Viktora Ujčíka Karel Nekvasil.

Ke klíčovým postavám Jihlavy letos patří produktivní útočníci Otakar Šik nebo Tomáš Havránek, lídrem týmu je i jednačtyřicetiletý Tomáš Čachotský. Brankářskou jedničkou je Adam Beran.