Nejnovější zprávy: Muž spadl z výšky z lešení, utrpěl vážná zranění Využijte odstavná parkoviště a hromadnou dopravu, doporučují fanouškům pořadatelé MS v hokeji

Sport

Puky a tlapky! Hokejový Frýdek-Místek vyčlení sektor pro hafany

Prvoligoví hokejisté Frýdku-Místku bojují o postup do play-off. Během sobotního utkání proti Třebíči je přímo v hledišti podpoří i netradiční fanoušci – čtyřnozí mazlíčci.

Foto: se souhlasem HC FM

Rysi z Frýdku-Místku potřebují každý bod. V tabulce Chance ligy jsou dvanáctí, v základní části už jim zbývá odehrát jen šest zápasů.

Ve středu Frýdek-Místek dostal výprask v Kolíně, kde prohrál 0:7, a tak v sobotu doma potřebuje uspět. Fandit jim přímo v Polárce budou i hafani. „Na zápas proti Třebíči se nám podařilo zajistit výjimku a do haly můžete dorazit se svým mazlíčkem. Pejskaři budou mít vyčleněnou část sektoru A4, aby je nerušili fanoušci, co neumějí štěkat. Jasně, nějaký ten pamlsek a samozřejmě voda v miskách. Páníčci budou mít možnost si zakoupit speciální psí (nebo také člověčí) šátek v klubových barvách, aby bylo jasné, komu kdo fandí,“ napsal web hokejových rysů.

U nás jde o novinku, v zámoří jsou ale podobné akce běžné. „Inspirací pro nás byly zápasy z Kanady a USA, kde mají už dlouholetou tradici,“ řekl výkonný manažer Frýdku-Místku Jakub Mikulík.

Zkušenosti se čtyřnohými parťáky na hokeji má i kanadský útočník Adam Helewka, jenž přišel v lednu do Třince. „Je to skvělý zážitek přivést své pejsky do haly, podívat se na hokej a setkat s dalšími pejskaři a milovníky zvířat. Za mě ta zkušenost byla skvělá. Samozřejmě, že tradiční hokejoví fanoušci jdou na samotný zápas, aby sledovali hokej. Ale některým lidem, když řekneš, že můžou přivést své mazlíčky, je pro ně utkání o to více zábavnější,“ uvedl Helewka.

Výtěžek z akce nazvané Puky a tlapky poputuje psímu útulku Čtyřlístek. „Koupí dobročinného pěnového puku za "pade" přispějete celou částkou na jeho chod. Navíc získáte speciální kartičku s našim hokejistou a pejskem k adopci přímo od GOAL Cards, oficiálního výrobce hokejových karet pro Chance ligu,“ dodal Mikulík.