Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Psychika na ho*no?! Vítkovice předvedly parádní obrat, pomohl i obří vzkaz

V minulé sezoně Vítkovice byly krůček od finále, start do nového extraligového ročníku se jim ale nepovedl. Pocítit jim to dali taky fanoušci.

Loňský ročník měly Vítkovice parádní. V play-off došly až do sedmého semifinálového zápasu, ve kterém nakonec po boji padly s Hradcem Králové. Na startu letošního ročníku ale na tuto jízdu nenavázaly.

Vítkovičtí během září prohráli pět ze šesti zápasů. V pátek padli v Českých Budějovicích a zaznamenali už čtvrtou porážku v řadě. Fanoušci byli nespokojeni a na nedělním dopoledním rozbruslení hráče „vítali“ velkým transparentem s textem: My za vámi budeme stát, ale vy musíte na ledě za Vítky bojovat! Dnes už za tři body. My jsme HCV!

„Věřím, že si trenérský štáb i hráči vezmou skutečně tato slova k srdci. Že beze zbytku pochopí, že bez tvrdé dřiny a boje, který bolí, to nepůjde. Jen toto je naše cesta. Do posledního slova a puntíku souhlasím a podepisuji vzkaz, který nám fandové poslali,“ reagoval na vzkaz fanoušků majitel Vítkovic Aleš Pavlík.

V nedělním duelu proti Olomouci Vítkovice od 29. minuty vedly, soupeř ale sérií tří branek v řadě skóre otočil. S Vítkovicemi to v té době nevypadalo vůbec dobře. „Hlavy dole, psychika na ho*no,“ popsal situaci trenér Miloš Holaň.

Ostravané ale dokázali zabrat a předvedli skvělý obrat. Jedenáct minut před koncem snížil Roberts Bukarts a v 54. minutě vyrovnal svou druhou trefou v utkání Petr Chlán. Zápas dospěl do prodloužení, které trefou na 4:3 rozhodl domácí Bukarts.

Zdá se, že vzkaz fanoušků vítkovické hokejisty skutečně nakopl. „Musíme fanouškům poděkovat, na tréninku nám nechali plakát a stojí za námi, byť není optimální období. Jsme rádi, že na zápasy chodí a podporují nás. Když je plný barák, hraje se lépe. Jsem rád, že jsme vydrželi, makali a bojovali jako tým,“ uvedl Chlán.