Nejnovější zprávy: Muž spadl z výšky z lešení, utrpěl vážná zranění Využijte odstavná parkoviště a hromadnou dopravu, doporučují fanouškům pořadatelé MS v hokeji

Sport

První s posledním! Do Poruby ve středu přijede Znojmo

Hokejisty Poruby čekají poslední čtyři zápasy základní části. První z nich odehrají ve středu doma proti Znojmu.

Foto: Lukáš Bajgar

Pohled na tabulku hovoří jasně. Poruba je suverénně první, na kontě má 107 bodů a už teď je jasným vítězem základní části. Zato Znojmo, které do Ostravy přijede ve středu, se krčí na dně tabulky. Oba soupeře od sebe dělí 53 bodů!

Poruba v této sezoně Znojmo dvakrát porazila, na začátku ledna ale překvapivě doma vyhrál tým z jihu Moravy, který zvítězil 2:0.

Znojmu se teď ale příliš nedaří a poslední dva zápasy prohrálo – naposledy v sobotu doma, kdy v důležitém záchranářském utkání podlehlo 2:3 Slavii. „Bohužel jsme nezvládli jeden z klíčových zápasů. Situace je kritická. Matematicky pořád body ve hře jsou, ale ztráta je velká a nemáme to ve svých rukou. Už nám nezbývá než čekat na zaváhání soupeřů,“ říkal po utkání znojemský kouč Václav Baďouček.

Nejproduktivnějším hráčem znojemských Orlů je Tomáš Svoboda, bodově je vidět taky Martin Šťovíček nebo Jan Hruška. Brankářskou jedničkou týmu je Dominik Groh.

To Porubě se daří. Z posledních pěti duelů čtyři vyhrála, přičemž v sobotu zvítězila na půdě Jihlavy vysoko 6:2. „Do zápasu jsme vstoupili poměrně lehkovážně. Ráno jsme upozorňovali kluky, že Jihlava má hodně mladý a bruslivý tým. Trvalo nám, než jsme se trochu dali do kupy a začali bruslit. Od druhé třetiny už byla hra v pohybu a celkově to vypadalo z naší strany lépe, už nám napadaly i góly,“ komentoval utkání kouč Poruby Jiří Režnar.

Středeční utkání se hraje od 18 hodin.