Nejnovější zprávy: Ostravské komunikace slaví 60 let, v sobotu otevřou areál veřejnost Bouřka zabíjela. Žena nepřežila pád stromu, další lidé skončili v nemocnici

Sport

Prostě jsme to urvali, těší trenéra Kováče výhra nad Pardubicemi

​Třetí vítězství v sezoně, z toho teprve druhé na domácím půdě.

Foto: sfc.cz

A přetrvávající postavení v sestupovém pásmu v tabulce. Taková je současná situace fotbalistů Opavy v první lize.

Trenér Radoslav Kováč si po výhře nad Pardubicemi (1:0) oddechl, ale zároveň si uvědomuje obtížnost boje o záchranu. Vyplynulo to i z jeho vyjádření na on-line tiskové konferenci.

V lednu získal opavský klub až osm nových hráčů. Co říkáte na jejich adresu?
Nejen pro ně, ale celý tým je to náročné. Kluci, kteří přišli, mají pár startů v lize. Zvykají si na nové prostředí. A když nevyhráváš, tak se do toho začleníš. Někteří nehráli ani ve svých vlastních klubech, a je to pro ně složitá situace.

Jak vnímáte vítězství nad Pardubicemi?
Prostě jsme ten zápas urvali. Ve druhé půli to bylo od nás špatné, ale výhra se počítá. Musíme brát v úvahu, že Pardubice nasbíraly třicet bodů, Opava měla před utkáním jen dvanáct bodů. A kdybychom to nezvládli, byli bychom na tom velmi zle.

A pokud jde o herní projev mužstva?
Byli jsme nervózní, svazovala nás tíha okamžiku. Kluci ale zápas odpracovali navzdory křečovitému výkonu.

V příštím kole by měla hrát Opava na půdě pražské Slavie. Co od konfrontace s ligovým lídrem očekáváte?
Především těžký zápas. Ale zejména utkání na domácí půdě budou pro nás klíčové. A to nás čekají velmi dobré týmy. Pokusíme se ještě nco uhrát i venku a věřím, že by nám nějaký bodový impuls mohl pomoci.