Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Sport

Poruba vyhrála už deset zápasů v řadě. Ve středu přivítá Znojmo

Vítězná série hokejistů Poruby čítá už deset zápasů. Jedenáctý triumf v řadě mohou svěřenci trenéra Jiřího Režnara přidat ve středu.

Foto: Lukáš Bajgar

Síla Poruby je letos obrovská. Z 22 zápasů Ostravané prohráli jen dvakrát. Naposledy Režnarův tým uspěl na půdě Jihlavy, kterou venku porazil 7:4.

Dvěma góly se blýskl Střondala, dvakrát se prosadil taky Gřeš. Přitom po první třetině Dukla vedla 3:2. „Začátek zápasu pro nás byl nepříjemný, protože to bylo, když to řeknu blbě, rozdrbané přesilovkami a oslabeními. Hrajeme na čtyři útoky a v ten moment se nám všichni hráči nedostanou na led, taky to tak vypadalo. Nebruslili jsme a Jihlava nás přehrávala. Měli jsme štěstí, že jsme dali takové usmolené góly, ale i ty platí. Pak už to bylo jen lepší,“ řekl po zápase trenér Režnar.

Poruba má na kontě už 56 bodů, druhý Vsetín je o třináct bodů zpátky. Ve středu Poruba přivítá dvanácté Znojmo, nad kterým letos už jednou uspěla, v desátém kole zvítězila 7:2.

Znojmo z posledních tří zápasů dvakrát vyhrálo, naposledy doma porazilo 3:1 Slavii. „Důležité pro nás bylo, že jsme dokázali využít přesilovku pět na tři. Soupeř sice na začátku druhé třetiny dokázal rychle vyrovnat, ale měli jsme po zbytek zápasu hru pod kontrolou,“ uvedl znojemský kouč Václav Baďouček.

K lídrům znojemského týmu patří produktivní útočníci Tomáš Svoboda, Jan Hruška, Anton Karlsson nebo Martin Šťovíček. Brankářskou jedničkou je Dominik Groh.

Středeční utkání v kravařích startuje v 18 hodin.