Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Poruba jede! Vyhrála i na Lapači a kraluje tabulce, dnes vyzve Litoměřice

Hokejisté Poruby prožívají parádní vstup do sezony. Naposledy uspěli na horké vsetínské půdě a kralují tabulce.

Poruba má za sebou pět odehraných zápasů. A všechny vyhrála. Naposledy uspěla na Lapači, kde zvítězila 6:2.

Vsetín sice vedl, pak ale začal hostující obrat, který řídil útočník Ondrej Šedivý, jenž se blýskl hattrickem. „Nám se utkání hodnotí velmi dobře. Kromě začátku druhé a třetí třetiny jsme byli lepší než domácí, důležité jsou tři body do tabulky,“ uvedl trenér Poruby Jiří Režnar.

Ostravané jsou na čele tabulky a na kontě mají 13 bodů – stejně jako druhá Jihlava. Vítěznou sérii Poruba může prodloužit už dnes, kdy v Kravařích přivítá deváté Litoměřice. Ty vstoupily do sezony dvěma výhrami, pak ale třikrát v řadě padly.

Naposledy Litoměřice nestačily na Pardubice B, se kterými doma prohrály 2:5. „Zápas byl o individuálním přístupu, což je základ, který by trenéři ani neměli řešit, s tím by měl naskočit každý hráč od začátku. Neměli jsme nasazení a první dvě třetiny nebyly podle našich představ. V poslední části utkání se to zlepšilo, ale na výhru to nestačilo,“ prohlásil litoměřický trenér František Ptáček.

Nejproduktivnějšími hráči Litoměřic jsou zatím Josef Jícha a Přemysl Svoboda, kteří mají na kontě shodně osm bodů.