Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

Poruba dnes přivítá Prostějov. Vrátí mu předešlou porážku?

Jen dva týmy dokázaly v letošní sezoně porazit hokejovou Porubu. Jedním z nich byl Prostějov, se kterým se tým trenéra Jiřího Režnara utká dneska znovu.

Foto: Lukáš Bajgar

Prvním týmem, který nad Porubou letos uspěl, byl Přerov. Podruhé pak ostravský celek nestačil na Prostějov, na jehož půdě prohrál v polovině října 0:3. „Prohra nás mrzí, jelikož jsme nebyli horším soupeřem,“ uvedl tehdy trenér Poruby Režnar, jehož svěřenci od té doby vyhráli 12 zápasů v řadě.

Naposledy Poruba uspěla v Sokolově, kde zvítězila v sobotu 3:1. Dvěma góly se v utkání blýskl Ondrej Šedivý, který se letos trefil už šestnáctkrát.

Prostějov teď dvakrát v řadě prohrál. Nejprve padl 1:3 na Slavii a poté doma po stejném výsledku nestačil na Třebíč. „Soupeř za tím šel o něco víc než my. To se během prvních dvou třetin projevilo v osobních soubojích a na odskočení ve skóre, což pro něj byla voda na mlýn,“ prohlásil po utkání prostějovský kouč Martin Janeček.

Poruba suverénně kraluje tabulce, před druhým Vsetínem má už náskok 17 bodů. Prostějov je o dalších šest bodů zpátky a patří mu čtvrté místo.

K oporám Jestřábů patří brankář Marek Štipčák, produktivní obránce Tomáš Hanousek nebo útočníci Zdeněk Doležal a Jakub Illéš, kteří mají na kontě shodně 16 bodů.

Pondělní utkání se bude hrát v Kravařích, začíná se v 18 hodin.