Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

Pan nezastavitelný! Růžička (38) boří rekordy a bojuje o mistrovství světa

Že je mu 38 let? No problem. Pro třineckého útočníka Martina Růžičku není věk žádnou překážkou.

Foto: Lukáš Filipec

Loni se v základní části dostal na 52 kanadských bodů, letos míří ještě výš - na kontě má už 20 branek a 29 asistencí. Třinecký snajpr Martin Růžička pomohl v pátečním duelu proti Liberci gólem a nahrávkou k výhře 5:1 a opět přepisoval dějiny Ocelářů.

V základní části posbíral už 324 asistencí a je historicky nejlepším nahrávačem v třinecké historii. Dosud této statistice vévodil Richard Král. Zároveň se jednalo o poslední ofenzivní rekord Třince, který Růžičkovi ještě nepatřil.

V současné době má za Třinec na kontě 705 (319+386) kanadských bodů, je nejlepším střelcem týmu, v základní části i v play-off, stejně jako nejlepším nahrávačem a nejproduktivnějším hráčem.

V současné době je i nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem aktuálního extraligového ročníku. To nezůstalo bez odezvy reprezentačního trenéra Radima Rulíka, který Růžičku po šesti letech znovu povolal do národního týmu.

Mistr světa z roku 2010 hrál za národní tým naposledy na olympiádě v Pchjongčchangu. „Občas člověk čeká, že by pozvánka mohla přijít... Ale neřešil jsem to. Snažil jsem se pracovat a nakonec byl odměněný, že pozvánka přišla. Tak to někdy je. Musíte pořád pracovat a čekat,“ svěřil se Růžička, kterého pozvánka překvapila. „Upřímně, už jsem to ani nečekal,“ dodal.

Řekne si na Švédských hrách o místenku na domácí mistrovství světa?