Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

Neskutečný obrat! Poruba prohrávala už 0:5, přesto nakonec vyhrála

Tak tohle se jen tak nevidí. Hokejisté prvoligové Poruby prohrávali ještě v polovině utkání v Litoměřicích 0:5, nakonec ale předvedli parádní obrat a vyhráli po nájezdech.

Foto: Lukáš Bajgar

Play-off se blíží. A zdá se, že Poruba, která kraluje tabulce Chance ligy, je na klíčovou fázi sezony připravena. Nejprve doma v televizním utkání porazila 4:3 druhý Vsetín a v sobotu předvedla skvělou otočku v Litoměřicích.

Litoměřice vedly po první třetině 2:0, ve třicáté minutě pak dával Hauser už na 5:0. Poruba ale nesložila zbraně a zahájila stíhací jízdu. Ještě v prostředním dějství snížila na rozdíl tří branek a v 52. minutě bylo po druhé trefě Tvrdoň srovnáno.

Utkání dospělo až k nájezdům, které rozhodl hostující Razgals. „Po druhé třetině jsme si něco řekli a je vidět, že tým má sílu. Stáhli jsme sestavu na tři lajny, celou třetí třetinu jsme hráli skoro na jednu bránu. Když jsme snížili na 4:5, bylo jasné, že sílu k obratu a odhodlání porvat se o body máme,“ prohlásil trenér ostravského týmu Jiří Režnar.

Poruba veze z Litoměřic dva body a jako první tým Chance ligy letos pokořila magickou stovku. Tým z Ostravy je v současné době na 101 bodech, druhý Vsetín je o 15 bodů zpět.