Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Neodepisujte Boston! Pastrňák v premiéře zastínil i kanadskou superstar

NHL začala. Do kolotoče nejlepší ligy světa vlétl i Boston s Davidem Pastrňákem.

Boston loni suverénně ovládl základní část NHL. Byl největším favoritem na zisk Stanley Cupu, jenže už v prvním kole play-off vyhučel na Floridě. V létě pak kabinu Bruins opustili veteráni David Krejčí s Patricem Bergeronem, odešel i Taylor Hall a další důležití hráči.

Podle odborníků bude Boston letos rád, když se dostane do play-off. Jenže bacha na něj – v kádru má stále řadu es. A hlavně Davida Pastrňáka, který se loni dostal v základní části na 113 bodů a dalších pět jich přidal v play-off. Havířovský rodák, který do sezony vstoupil s novým luxusním kontraktem, je pořádně hladový a prahne po úspěchu.

V úvodním utkání sezony Bruins narazili na Chicago, které v létě v draftu získalo zázračného Kanaďana Connora Bedarda. Osmnáctiletý útočník má v příštích letech udávat trendy, bude z něj globální hokejová hvězda.

Proti Bostonu dal ve svém druhém startu v nejlepší lize světa první gól a v šesté minutě poslal Blackhawks do vedení. „Jakmile prošel puk do branky, cítil jsem velkou radost. I úlevu. Hrozně moc jsem chtěl dát první gól co nejdříve. Je to úžasné,“ oddechl si.

Boston ale ještě v první třetině vyrovnal a pak dvěma góly otočil skóre Pastrňák. Sedmadvacetiletý útočník tak svému týmu zajistil výhru 3:1 a ve své letošní premiéře zastínil i Bedarda. Ne, Boston v čele s Pastou rozhodně není na odpis.