Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Kultura

Nejlepší divadelní výkon roku? Mezi elitu se dostal i Norbert Lichý

Byly zveřejněny nominace na Ceny divadelní kritiky za rok 2023, které jsou udělovány na základě ankety pořádané časopisem Svět a divadlo, jež se letos uskutečnila již po dvaatřicáté.

Foto: Petr Hrubeš

Kromě Divadla Petra Bezruče má šanci stát se Divadlem roku také Divadlo X10 (které bylo rovněž nominováno minulý rok) a Divadlo Na zábradlí. „Je to pro nás velká pocta být opět mezi nominovanými divadly. Cením si práce a nasazení, se kterým se u nás divadlo tvoří,“ říká ředitel divadla Filip Krejčí.

Divadlo Petra Bezruče patří mezi umělecky nejvýraznější divadelní soubory v České republice. Od srpna 2019 je uměleckým šéfem Divadla Petra Bezruče režisér Jan Holec.

Šanci na ocenění má také nedávno zesnulý herec Norbert Lichý. Dlouholetý člen Divadla Petra Bezruče je nominován v kategorii mužský herecký výkon roku za ztvárnění role Andrého, muže, který trpí Alzheimerovou chorobou, v inscenaci Otec v režii Jana Holce. „Drobný záchvěv, co rozjitří chmurné zimní dny. Mám radost. Za divadlo i za Norberta,“ dodává Holec.

Slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků ankety a udílením cen se odehraje v sobotu 16. března 2024 v Divadle X10.