Nejnovější zprávy: Během povodní zemřeli v Moravskoslezském kraji už tři lidé Povodně mají první oběť, na Bruntálsku našli bezvládné tělo. Další lidé se pohřešují

Sport

Na Baníku šly body stranou, důležitější byla záchrana fanouška

Ve světle záchrany života jednoho z fanoušků Baníku, který zkolaboval během sobotního utkání s Mladou Boleslaví, se výsledná remíza 1:1 jeví jako zcela banální ztráta.

Baníkovec Martin Fillo útočí na branku Mladé Boleslavi (Foto: Rostislav Recman)

Mnohem důležitější než ligové body byl vyhraný boj o život a rychle poskytnutá pomoc jednomu ze spíkrů baníkovského kotle.

Fanoušek, kterému říkají „Hrnek“, se z kolapsu probral po utkání, a jak Baník následně potvrdil na twitterovém účtu, ještě večer byl po vyšetření na vlastní žádost propuštěn z nemocnice domů.

Baníkovci se tak opět budou moci spolehnout na podporu jednoho ze skalních fanoušků.

Nejen oni, ale i všichni ostatní, v sobotu viděli na Městském stadionu fotbal, který byl určitě lepší než výkony v předchozích zápasech, kdy Baník prohrál na Spartě, doma se Zlínem a na Slavii.

Více než 10 tisíc lidí si mohlo zakřičet gól už ve 4. minutě, kdy se trefil obránce Václav Procházka. I přesto, že v sestavě chyběl zraněný Milan Baroš, si tým dokázal vytvořit další slibné šance.

Ocitl se v nich především Jakub Šašinka, ale brankář hostí Šeda jej dokázal v obou poločasech vychytat.

A tak se skóre v dalším průběhu změnilo pouze zásluhou Mladé Boleslavi, která obranu Baníku překonala ve 43. minutě díky spolupráci nebezpečného dua Komličenko – Mešanovič.

První hlavou přihrával a druhý střílel trestuhodně osamocen z hranice malého vápna.

„Konečně mužstvo zabralo a uvědomilo si, že bez týmové poctivé práce nedosáhneme výsledku. Bohužel nám chyběl jeden dokopnutý balon do sítě,“ komentoval výsledek 1:1 kouč Bohumil Páník.

Navzdory zlepšenému výkonu mužstva nebyl s bodovým ziskem spokojen ani střelec vedoucího gólu.

„Samozřejmě jsme zklamaní. Hráli jsme doma, chtěli jsme vyhrát. A hlavně jsme teď měli tři zápasy bez bodu, takže jsme věřili v to, že sérii přetneme vítězstvím. Bohužel, to se nepovedlo. Bod bereme jako ztrátu,“ uvedl Václav Procházka.

Mladoboleslavští přiznali, že je Baník zaskočil změnou rozestavení v podobě systému 3-4-3. I proto byl hlavně v úvodu lepší.

„Do poločasu jsme ale stačili vyrovnat a ve druhé půli měli takových dvacet třicet minut herně navrch. Baník se pak ale znovu dostal do tlaku a mohl strhnout vítězství na svou stranu. Oceňuju, že oba týmy hrály až do konce na vítězství,“ hodnotil trenér Jozef Weber.

Další ligový duel čeká baníkovce, kteří v sobotu udrželi soupeře tlačícího se do první šestky na pětibodovém odstupu, až za dva týdny. Po reprezentační pauze nastoupí v pátek 29. března (18:00) k derby v Karviné.

Více o sobotním boji o body i o život řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.