Nejnovější zprávy: Muž spadl z výšky z lešení, utrpěl vážná zranění Využijte odstavná parkoviště a hromadnou dopravu, doporučují fanouškům pořadatelé MS v hokeji

Sport

Mistrovství v Ostravě láme rekordy! Parahokejisty sledovalo nejvíc diváků v historii

​Absolutní rekord byl zlomen! Úterní utkání české parahokejové reprezentace s týmem Itálie sledovalo v Ostravar Aréně 8462 diváků!

Foto: paraostrava2019.cz

„Na začátku mistrovství to byla jen smělá očekávání. Sny. Dlouhé měsíce jsme plánovali, jak vůbec motivovat lidi k tomu, aby chtěli přijít na turnaj pro handicapované sportovce. Dnes jsme se skvělými fanoušky napsali novou historii,“ řekl s neskrývaným dojetím předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Jiří Šindler.

Zápas Česko Itálie se objevil v živých vstupech také během utkání NHL. Hráče i publikum ocenili na sociálnách sítích například Jakub Voráček, Kevin Rempel, Patrik Eliáš, ale i Mezinárodní paralympijský výbor.

"Celosvětově sledovali v online přenosech dění v Ostravě se zatajeným dechem i mezinárodní sportovní komentátoři. Ostrava se zapsala na světovou mapu sportovních akcí," uvedl oficiální web mistrovství paraostrava2019.cz.

Tento zápas předčil ve sledovanosti i dosavadní držitele rekordu - paralympiádu v Salt Lake City z roku 2002.

Davy fanoušků a skvělý výkon české para hokejové reprezentace nadchnul i ambasadora mistrovství Dominika Haška. „Je neuvěřitelné, co naše reprezentace dokázala. Výkony kluků obdivuju a musím říct, že to, co se podařilo organizátorům šampionátu, klobouk dolů,“ řekl pro oficiální web mistrovství Dominik Hašek.

Své nadšení neskrýval ani trenér mistrů české hokejové extraligy z Třince – Václav Varaďa. „Řadu let se znám s Jirkou Břízou, trenérem naší parahokejové reprezentace. Parahokej vidím na vlastní oči ale poprvé. Pro mě to nejsou para sportovci, ale neskuteční profíci. Tohle je naprosto nepopsatelná atmosféra.“ poznamenal Václav Varaďa.

Svůj program pak na poslední chvíli upravil i prezident Českého hokeje Tomáš Král a přijel do Ostravy. Po zápase pak předal i cenu pro nejlepšího hráče zápasu kapitánovi Michalu Geierovi.

„I prezident si musí teď kleknout, aby náležitě ocenil výkon Michala Geiera a symbolicky také výkon celého českého týmu,“ komentoval trefně Robert Záruba.

Okamžitě po zápase zasedl organizační štáb mistrovství, aby mohl případně do dalších utkání navýšit kapacitu haly.

Ostrava se stala svědkem naprosto neuvěřitelného výkonu para hokejistů, ale i fanoušků, kteří opět vytvořili atmosféru, kterou Čechům závidí v těchto dnech zřejmě celý sportovní svět.