Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Sport

Mám ještě další sny, říká Václav Varaďa

Jednou z tváří nového vydání tištěného Magazínu PATRIOT je Václav Varaďa. Úspěšný hokejista a nyní trenér mluví v exkluzivním rozhovoru o podnikání doma v Kopřivnici i o práci v mistrovském Třinci a u reprezentační dvacítky.

Václav Varaďa (Foto: Vladimír Pryček)

Vašku, blahopřeji vám k zisku titulu. Víte, když se tak dívám na váš životopis, není to úplná nuda. Zažil jste úspěšné roky v NHL, získal titul s Třincem jako hráč a nyní i trenér, vedete reprezentační dvacítku, úspěšně podnikáte. Jste na vrcholu, nebo máte ještě další sny?
Samozřejmě, že mám ještě další sny. Já se asi ještě nechci dívat zpátky, co už mám za sebou, i když zase nemůžu tvrdit, že nejsem rád za to, že je moje práce vidět.

Takže žádné bilancování?
Já jsem se sebou vždycky nespokojen a pořád si říkám, že je stále kam jít. To mě žene kupředu. Jsem také moc rád, že mi pomáhá rodina, podporuje mě a stojí za mnou – toho si velmi vážím. To je taky můj hnací motor, který mě žene kupředu.

Před několika týdny jste s Třincem získal svůj první trenérský titul. Je to možná ještě brzo, ale zeptám se – máte už nějakou představu o tom, co byste chtěl dělat dál?
Ještě je to asi předčasné. Hokej mě pořád naplňuje. Měl jsem takové období, kdy jsem končil jako aktivní hráč a přesun do trenérství byl pro mě nejistý – nevěděl jsem, jestli mě to bude bavit. Kdyby mě to nebavilo, tak skončím. Ale naštěstí mě to naplňuje a necítím se vyhasle, takže jedu dál.

Jaké jsou tedy plány pro nejbližší budoucnost?
Mám v Třinci ještě rok smlouvu, což bych chtěl dodržet, chtěl bych tady zůstat. Také pokračuju jako hlavní trenér dvacítek s vyvrcholením – Mistrovstvím světa – tady u nás, v domácím prostředí v Třinci a Vítkovicích. To je pro mě taková srdcovka, na to se velmi těším. Samozřejmě i nová sezona bude náročná, čeká nás spousta zápasů. Je to výzva.

Celý rozhovor šéfredaktora Jaroslava Baďury s Václavem Varaďou si můžete přečíst v novém vydání Magazínu PATRIOT, který přináší exkluzivní a originální reportáže, rozhovory a články z našeho kraje.

Předplatné časopisu nebo jednotlivé vydání lze jednoduše objednat přímo na webu.