Nejnovější zprávy: Vítkovická nemocnice má novou angiolinku, s vyšetřením pomáhá i umělá inteligence Při požáru domu na Bruntálsku zemřel jeden muž

Společnost

Krnov hledá investora, který koupí bytové domy

Město Krnov prodává sedm bytových domů a navazujících pozemků v rezidenční zástavbě nedaleko nádraží.

Foto: se souhlasem města Krnov

Investory Krnov hledá ve spolupráci s Frank Bold Advokáty, kteří městu pomáhali nastavit podmínky prodeje. Zájemci o nemovitosti se mohou zúčastnit tržní konzultace, která se uskuteční ve středu 6.12. v budově městského úřadu.

Krnov se rozhodl do rukou budoucího investora svěřit blok třípodlažních bytových domů, které stojí na plně zasíťovaných pozemcích na celkové výměře 7223 metrů čtverečních v ulicích Mánesova, Vrchlického a Alšova. V domech se nachází celkem 93 bytových jednotek, jejichž dispozice a počet se může upravit dle projektu investora. Minimální nabídková cena na odkup souboru bytových domů je 14 milionů korun.

„Věříme, že společnými silami budujeme v Krnově kvalitní veřejný prostor. Aby se nám to nadále dařilo, potřebovali bychom nalézt partnera z řad investorů, který se chopí rozvoje souboru bytových domů v zástavbě kousek od krnovského nádraží a vtiskne jim novou tvář,” říká k záměru prodeje místostarosta Krnova Miroslav Binar.

Investor, kterému město bytové domy prodá, se dle smlouvy zaváže k rekonstrukci domů, zřízení parkovacích stání a splnění požadavků na energetickou náročnost. Pro zájemce Krnov připravuje tržní konzultaci, která se uskuteční ve středu 6. prosince od 9:30 v Zasedací místnosti městského úřadu.