Nejnovější zprávy: Ostravské komunikace slaví 60 let, v sobotu otevřou areál veřejnost Bouřka zabíjela. Žena nepřežila pád stromu, další lidé skončili v nemocnici

Sport

Karvinští házenkáři nasadili v extralize k trháku

Dlouhodobá rivalita panuje mezi házenkářskými kluby Karviné a Plzně.

Foto: hcb-karvina.cz

Nejinak tomu je i v současnosti, kdy oba týmy bojují o elitní postavení v tabulce extraligy po základní části.

Momentálně jsou na tom lépe Karvinští, kteří nasadili takříkajíc k trháku a vedou tabulku se slibným pětibodovým náskokem před Plzní. Rozhodl o tom i vzájemný souboj. Krátce před koncem února vyzněl právě pro karvinské házenkáře.

„Moc si vítězství vážíme. Střetli se kvalitní soupeři, kteří mají nejvyšší ambice,“ připomněl Michal Brůna, trenér Karviné, na svazovém webu.

Oba týmy se v minulých letech potkávaly přímo i ve finále, kdy v napjaté atmosféře záleželo na každém detailu.

„Plzeň stabilně předvádí dobré výkony. Pokud jde o náš herní projev, v obraně jsme se dopouštěli chyb, což jsme si naštěstí vynahradili v útoku. Toho se musíme při odvetě v Plzni vyvarovat,“ mínil Brůna.

Trenér si byl vědomý, že při podobných bitvách je těžké udržet koncentraci po celý zápas.

„V jednom momentu jsme mohli získat vyšší náskok, čehož jsme nevyužili. Hosté pak dali v rychlém sledu tři branky a málem bylo vyrovnáno. To jsme ale už nepřipustili,“ vrátil se Brůna ještě k atraktivnímu duelu.

Plzeňský Štochl: Chtěli jsme po dlouhé cestě body

Klub Plzně vystupuje v této sezoně pod názvem Tým Plzeňského kraje.

„Věřili jsme, že bychom si po dlouhé cestě přes republiku mohli odvézt nějaké body. S výkonem můžeme být spokojeni, ale méně už s výsledkem,“ konstatoval trenér Petr Štochl na svazovém webu. Mrzelo ho zranění Bogdaniče.

„Karviná má stejně jako v minulých sezonách špičkový kádr, navíc ji posílil Vojtěch Patzel. Ani se nedivím tomu, že v zápase padlo hodně branek. Oba týmy vyznávají útočnou házenou,“ přemítal Štochl.

Zatímco Plzeňští se pokusí ve zbytku základní části dohnat pětibodové manko na Karvinou, jejich rival naopak hodlá setrvat na prvním místě

tabulky. V příštím kole hrají Karvinští v sobotu 27. února na půdě TJ Sokol Nové Veselí.