Nejnovější zprávy: Řidič nerespektoval zákaz vjezdu, s autem se zřítil do trhliny mostu Muže uvěznila voda v kamionu, nemohl se dostat ven

Sport

Horší už to být nemůže. Vítkovice padly na dno tabulky

Hokejisté Vítkovic v neděli zavítali na půdu poslední Plzně. Po další porážce padli na dno oni sami.

Vítkovice vyhrály ve druhém kole nad Mladou Boleslaví, pak následovala série čtyř porážek v řadě. Poté ostravští hokejisté předvedli parádní obrat proti Olomouci, po kterém se zdálo, že by se mohli odrazit zpátky nahoru. Jenže následovala porážka na Spartě a v Plzni.

Proti týmu ze západu Čech vítkovičtí hokejisté nehráli špatně, trápilo je ale proměňování šancí. Nedali ani jeden gól a prohráli 0:1. „My jsme nastoupili do zápasu hodně dobře, byli jsme aktivní, měli jsme několik vyložených šancí, dostávali jsme se do těch prostorů, kam potřebujeme, ale selháváme v koncovce,“ uvedl po zápase trenér Miloš Holaň.

Jedinou branku utkání dal v 48. minutě domácí Dujsík. „Ve třetí třetině to bylo o tom, kdo dá ten gól. Dneska si obě mužstva nepomohla ani přesilovkami, nebylo jich mnoho, hrálo se disciplinovaně. To je to, co nás momentálně trápí, proměňování šancí,“ dodal Holaň.

Dosud tápající Plzeň se odlepila ze dna tabulky. Vyhrálo také Kladno, které zvítězilo 4:3 v Mladé Boleslavi. Zato parta okolo Lakatoše, Muellera či Bukartse se trápí. Vítkovice, které byly ještě v minulé sezoně jednu výhru od postupu do finále, mají pouhých sedm bodů a spadly na poslední místo.