Nejnovější zprávy: Muž spadl z výšky z lešení, utrpěl vážná zranění Využijte odstavná parkoviště a hromadnou dopravu, doporučují fanouškům pořadatelé MS v hokeji

Sport

Hokejové Vítkovice tvoří progresivní tým. Přivedly už pět mladých hráčů

Snahu zaměřit se na dravé mládí od počátku přestupního období naplňují představitelé HC Vítkovice Ridera. Do extraligového mužstva přivedli již pět nových hráčů s věkovým průměrem kolem 22 let.

Jednou z vítkovických posil je útočník Dominik Lakatoš (Foto: hc-vitkovice.cz

Zatím poslední akvizicí se v pátek stal pětadvacetiletý odchovanec Erik Němec, který poslední dva roky hrál nadnárodní EBEL ligu ve Znojmě, kde patřil ke klíčovým hráčům.

„Věříme, že dva roky v mezinárodní soutěži mu po všech stránkách prospěly a že dokáže být prospěšný i extraligovému týmu u nás,“ komentoval jeho návrat pro klubový web hlavní trenér a generální manažer (GM) Jakub Petr.

Vítkovice ovšem během tohoto týdne oznámily také příchody dalších čtyř hráčů.

Jednalo se o dvacetiletého obránce, kapitána slovenské reprezentace do 20 let, Martina Bodáka, který vyrůstal ve Spišské Nové vsi a poté působil ve Finsku a v kanadské juniorce.

Posilou do obrany se stal taktéž dvacetiletý obránce David Kvasnička, který přišel z Plzně.

Naopak oživením útočných řad bude Dominik Lakatoš z Liberce, kde od roku 2015 odehrál 224 extraligových zápasů, ve kterých nasbíral 94 bodů za 41 gólů a 53 asistencí.

Ve svých teprve dvaadvaceti letech tak už má solidní zkušenosti, je extraligovým mistrem a dvojnásobným vicemistrem.

„Chtěl jsem jít někam, kde vím, že to má potenciál. Kde mladí hráči dostávají prostor a mají šanci se rozvíjet. Myslím, že v tomhle je to ve Vítkovicích podobné jako v Liberci,“ uvedl Dominik Lakatoš.

Výčet dosavadních posil kompletuje brankář Miroslav Svoboda, který naposledy chytal v týmu EBEL ligy Dornbirner EC. V extralize zaujal během angažmá v Plzni, kde se v sezóně 2017/2018 zařadil mezi brankářskou špičku soutěže.

„Ve čtyřiadvaceti letech je stále ještě na vzestupu výkonnosti. Přes svůj věk má i dostatek zkušeností. Věříme, že v kombinaci s Danielem Dolejšem budeme mít i v další sezoně opět velice vyrovnanou a kvalitní brankářskou dvojici,“ řekl hlavní trenér a GM Jakub Petr.

Květnové posily tak naplňují klubovou koncepci, o které v rozsáhlém rozhovoru mluvil majitel HC Vítkovice Ridera Aleš Pavlík.

„Zaměříme se více na mladé hráče, a to z juniorských reprezentací, ale i z nižších lig. Tým nebude mít tolik hvězd, ale měl by být postaven na hráčích, kteří budou mít daleko větší hlad po úspěchu. A budou si vítkovického dresu daleko více vážit,“ sdělil Aleš Pavlík.

Z vítkovického kádru, který se v nedávno skončené sezóně probojoval do čtvrtfinále play-off, odešla nejvýraznější osobnost, kterou byl brankář Patrik Bartošák. Posílil regionálního rivala z Třince.

Do brněnské Komety pak zamířili útočníci Jakub Lev a Lukáš Kucsera.