Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Gastronomie

Gurmán Sedlnice končí. Kvůli energiím a polské konkurenci, oznámila firma

Gurmán Sedlnice, firma s bezmála dvacetiletou historií, která se zabývala masnou výrobou a u svého areálu provozovala také známou prodejnu v Borovci na Novojičínsku, oznámila konec.

Foto: facebookový profil Gurmán Sedlnice

"S lítostí vám musíme oznámit, že firma Gurmán Sedlnice končí. Výroba masa a uzenin je energeticky nákladná. Bohužel ceny energií a to, že se kupní síla přesunula do Polska, nás donutily ukončit činnost," uvedla firma na svém oficiálním facebookovém profilu.

"Všechny nás to mrzí, protože jsme tu práci měli rádi a dělali to pro vás. Děkujeme vám za dlouholetou přízeň a přejeme hodně štěstí a zdraví v těchto nelehkých časech."

Gurmán Sedlnice je nástupnickou organizací jatek a masné výroby AGPK, která byla založena v roce 1994 za účelem finalizace vlastní živočišné výroby. Od založení prošla společnost modernizací výrobny, a od roku 2011 se pod novým vedením přejmenovala na Gurmán Sedlnice.

Prodejna, u které denně zastavovaly stovky aut, byla vyhlášená pro poctivé obědy a různé majonézové saláty, čerstvé salámy, uzeniny, maso, ale i domácí pomazánky a paštiky.