Nejnovější zprávy: Muž spadl z výšky z lešení, utrpěl vážná zranění Využijte odstavná parkoviště a hromadnou dopravu, doporučují fanouškům pořadatelé MS v hokeji

Společnost

Grilovačky, hry i společné aktivity. Ostravský obvod lidem přispěje na sousedské akce

​Rada městského obvodu Ostrava-Jih vyhlásila příjem žádostí v dotačním programu Sousedství!!! Jde již o třetí ročník úspěšného projektu realizovaného obvodem Ostrava-Jih pro posílení sousedské komunity.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Dotační program se snaží podpořit soudržnost obyvatel žijících v jakékoliv části nejlidnatějšího městského obvodu, a to finančním příspěvkem až do výše 10 tisíc korun.

„Když se sousedé dobře znají a vycházejí spolu navzájem, pak se i více podporují a pomáhají si. Lépe zvládají například problémové nezvané návštěvníky, případně problémového souseda, jsou všímavější k společnému majetku i majetku města, bytového družstva. Diskutují spolu a mají větší zájem vylepšovat i okolí svého domu. Dobří sousedé jsou vlastně taková náhradní rodina,“ uvedla k spuštění třetího ročníku projektu Sousedství!!! místostarostka Martina Jarošková s tím, že loni obvod Ostrava-Jih v rámci projektu obdržel žádosti o dotaci na celkem 26 aktivit a 24 z nich finanční podporu také získalo. Celkem bylo mezi žadatele rozděleno téměř 190 tisíc korun.

„Lidé velice často žádají o maximální možnou částku pro realizaci akce, tedy 10 tisíc korun. Při přípravě akce a následném vyúčtování pak ale zjistí, že ve skutečnosti bude potřebná částka nižší. U některých žadatelů dokonce podstatně,“ vysvětluje dále Martina Jarošková.