Nejnovější zprávy: Muž spadl z výšky z lešení, utrpěl vážná zranění Využijte odstavná parkoviště a hromadnou dopravu, doporučují fanouškům pořadatelé MS v hokeji

Společnost

V Zoo Ostrava se zabydluje nový samec lva indického, dorazil z Polska

Před časem avizovaná výměna samců lvů indických mezi Krakovem a Ostravou proběhla.

Foto: Veronika Máchová

V úterý před polednem dovezli krakovští kolegové svého samce a zpátky do Krakova odvezli toho ostravského. Nakládání a vykládání obou lvů proběhlo bez komplikací.

„Aby si lev zvykl na nové prostředí, zůstane dočasně uzavřen Pavilon indických šelem a případně i okolí jeho venkovního výběhu. Veřejnost prosíme o trpělivost. Postupně budeme pavilon zpřístupňovat, ale klid pro zabydlování nového obyvatele je pro nás prioritou,“ vysvětlil inspektor chovu Matěj Vrúbel.


Foto: Veronika Máchová

Samec, který nyní zamířil do Polska, byl do Ostravy přivezen jako dvouletý v květnu 2021. Spojen měl být se starší, tehdy třináctiletou lvicí. Lvice však byla vůči mladému samci velmi dominantní, navíc nebylo pravděpodobné, zda by s ohledem na svůj věk ještě vůbec zabřezla. Jakékoliv spojení s mladým samcem je tedy prakticky nemožné,“ vysvětlil Vrúbel.

Samec, který přicestoval z Krakova, by měl být dostatečně dominantní a zkušený. „Doufáme, že vyjde jeho spojení s naší samicí a stane se jí sociálním partnerem. Zároveň pomůžeme chovnému programu,“ dodal Vrúbel.