Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Kultura

Gregorian vyprodali Ostravu, v dalších městech vstupenky ještě jsou

Světově úspěšná skupina Gregorian opět přijede do Česka. Charismatičtí mniši se představí v rámci světového turné The Best of World Tour – Pure Chants, se kterým zavítají i do Ostravy.

Foto: se souhlasem Gregorian

Velkolepého návratu Gregorian se fanoušci dočkají v prosinci letošního roku. Koncerty bude hostit pražské Kongresové centrum (16. a 17. prosince), ostravská Multifunkční aula Gong (18. prosince) a brněnská STAREZ Aréna Vodova (19. prosince). Zatímco ostravský koncert je už vyprodaný, v ostatních městech vstupenky ještě jsou.

Dnes již legendární Gregorian definovali před více než dvaceti lety svůj žánr, v němž propojují známé světové hity pop a rock music se středověkými gregoriánskými chorály. Za jejich úspěchem stojí Frank Peterson, který spolupracuje s umělci jako Sarah Brightman, Andrea Bocelli, José Carreras, Placido Domingo, Tom Jones, Backstreet Boys nebo Marky Mark. Mezinárodní věhlas skupině přineslo hned první album s názvem Gregorian Masters of Chant vydané v roce 1999. Ani v současnosti neztratily jejich koncerty mystickou chrámovou atmosféru.

„Živá vystoupení Gregorian jsou vždy neopakovatelným zážitkem. Jsme proto velmi rádi, že je vůbec poprvé můžeme přinést českým fanouškům v naší produkci. Velkolepá multimediální show plná ohňů, projekcí a dalších efektů dělá z každého vystoupení doslova rituál,“ říká Květa Havelková, mluvčí společnosti JVS Group, která v minulosti organizovala oblíbené výstavy Titanic, Tutanchamon, Šmoulové – Magický svět či koncert Ennia Morricone.

V rámci koncertní tour s názvem The Best of World Tour – Pure Chants představí Gregorian své poslední album. Chybět nebudou ani nejznámější skladby světa v podání této skupiny, které dlouhodobě zařadila do svého repertoáru. Jak již název turné napovídá, hlavní roli bude hrát harmonická síla chorálového zpěvu. Tajemnost koncertů umocní hluboké propojení s náboženskými motivy a latinskými texty.