Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Sport

Fotbalisté FC ODRA Petřkovice již další úspěchy ve třetí lize nepřidají

Petřkovičtí, kteří bavili fanoušky pohlednou hrou a v posledních sezónách vždy byli na špici třetí fotbalové ligy, začnou příští sezonu v městském přeboru.


Autor: Werner Ullmann

V úterý 6. 4. 2021 schválil Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky Žádost o převod soutěže mužů mezi členy fotbalové asociace z FC ODRA Petřkovice z.s. na MFK FM z.s.

Klub, který pro profesionální soutěže připravil celou řadu fotbalistů a také například současného trenéra FC Baník Ostrava Ondřeje Smetanu, dlouhodobě bojoval s nevyhovujícím zázemím, které bylo až nedůstojným pro tým, který se několikrát dokázal umístit na vrcholu třetiligové tabulky.

Představitelé klubu dnes deklarovali, že převod se nijak netýká stávající mládežnické základny a struktury v mládežnických kategoriích.

FC ODRA bude pokračovat v dosavadní práci a pokusí se i po COVIDové pandemii a zrušení zákazu provozování amatérského sportu navázat na svou sportovní činnost a úspěšné aktivity – např. pořádání mládežnických fotbalových turnajů, jako LANDEK Cup, Dráčci Cup.

Předseda FC Odra Petřkovice, Petr Tač doplňuje: „Nevidím vůli a podporu – ať se hraje MSFL tam kde je o ni zájem, tam kde má zázemí a tam kde bude podporována. My se už 5 let snažíme o rekonstrukci areálu v Petřkovicích a vybudování nového zázemí, bohužel se nám politiky nepodařilo přesvědčit, že FC ODRA je vhodný subjekt podpory.“

Plánům na rozvoj neprospělo ani schválení průmyslové zóny v těsné blízkosti areálu.

„Rozumím tomu, že z pohledu financování podpory sportu je dnešní doba složitější, přesto sám vše financovat nechci – Ostrava by se měla zamyslet, kde se dnes fotbalově nachází a co tady vlastně z dospělého fotbalu zbylo,“ dodal Tač.

Ve svém prohlášení rovněž poděkoval za podporu Všem, kteří měli fotbal v Petřkovicích rádi, sponzorovali a podporovali jej, čímž pomohli k výrazným úspěchům nejen v seniorské kategorii.

„Děkuji všem hráčům, které jsem měl tu čest vidět v barvách FC ODRA a kterým jsme pomohli v jejím profesionálním růstu. Z ODRY neodcházím, začneme však dělat dospělý fotbal od nuly, osobně věřím, že 1. A třída vzhledem k místu a prostoru, kde fotbal tvoříme, bude adekvátní soutěží, snad se tam do 2 let dostaneme,“ uzavírá Petr Tač.