Nejnovější zprávy: Muže v Beskydech pobodal sršeň, měl silnou alergickou reakci V Ostravě ráno havarovaly tramvaje, jeden muž utrpěl vážná zranění

Sport

Bez medaile, pro fanoušky jsou ale mistry! Čeští parahokejisté uchvátili Ostravu

Na vysněnou medaili sice nedosáhli, přesto si čeští parahokejisté po utkání o bronz vysloužili skandování mistři, mistři od zaplněné OSTRAVAR ARÉNY.

Přes osm tisíc fanoušků jim aplaudovalo vestoje.

Po vysoké porážce v semifinále mistrovství světa od USA nastoupili čeští parahokejisté v sobotu po poledni k utkání o bronzové medaile proti výběru Jižní Koreje.

Zaplněná OSTRAVAR ARÉNA viděla od začátku urputný boj. Jako první skórovali ve střetnutí hráči z Koreje, a sice v 11. minutě, kdy je dostal do vedení Jung.

Na další branku si diváci museli počkat do 20. minuty, kdy zvýšil náskok korejských hráčů Lee. O čtyři minuty vykřesal naději Zdeněk Krupička, který snížil na 1:2.

Svou brankou dostal vyprodanou halu do varu. Trefa českého forvarda však byla jediná, kterou zaznamenali svěřenci Jiřího Břízy.

To hráči Koreje přidali v poslední třetině další dva góly a definitivně tak rozhodli o vítězství v poměru 4:1 a mohli se tak radovat ze zisku bronzových medailí.

Český výběr se i přes porážku dočkal potlesku vestoje. Fanoušci po utkání skandovali: Mistři, mistři!

Celá hala si nakonec zazpívala i hymnu k tomuto šampionátu, která při mistrovství zevšedněla a stala se populární.