Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Sport

Baník získal Ewertona! Brazilec kývl na nižší plat

Fotbalisté Baníku Ostrava získali těsně před startem jarní fáze Fortuna ligy velkou posilu. Do Ostravy se vrací Brazilec Ewerton, který ve slezském celku na podzim už úspěšně hostoval.


Autor: Foto: se souhlasem FCB

Sedmadvacetiletý Brazilec patřil na podzim ke klíčovým hráčům Baníku. Dal šest branek, přidal dvě nahrávky a na hřišti byl pokaždé hodně vidět. V prosinci se ale vrátil do Slavie, které patří.

Se sešívanými absolvoval celou zimní přípravu a do posledních dní nebylo jasné, co s ním bude dál. Slavia chtěla hráče prodat do ciziny, to se ale nakonec nepovedlo. Ewerton tak míří na další hostování do Baníku, tentokrát už ovšem i s opcí na přestup.

„Na Ewertona přišlo několik nabídek, které však samotný hráč odmítl. Vzhledem k nadstandardním vztahům nejvyšších představitelů vedení obou klubů Slavia souhlasila s jeho přesunem do Ostravy. Oproti podzimu se mění to, že Slavia nenese náklady na hostování, protože je sdílí Baník a hráč. Ten v tomto nastavení souhlasil i se snížením svého platu,“ stálo na slávistickém webu.

Ewerton se k Baníku připojil v pátek přímo v Českých Budějovicích, kde tým trenéra Pavla Hapala v sobotu čeká první jarní kolo. „Celou dobu jsme avizovali, že o něj máme zájem. Rozhodující jednání proběhlo ve čtvrtek v Praze a jeho výsledkem je, že Ewe zůstává na hostování v Baníku i pro jarní polovinu sezony. Pro nás bylo velmi důležité, že i Ewe v Baníku měl zájem pokračovat a věříme, že znovu bude tím rozdílovým hráčem jako na podzim,“ uvedl pro klubový web šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

S Baníkem sice Ewerton v zimě netrénoval, trenér Hapal v tom ale nevidí žádný problém. „Já jsem s ním byl celou dobu v pravidelném kontaktu. Víme, jaký to je profík, navíc trénoval se Slavií. Takže nemám pochybnosti, že je na sezonu výborně připraven a těšíme se na pokračování spolupráce,“ dodal.