Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Byznys

Zaměstnanci Vítkovice Steel dostanou přidáno, polepší si až o deset procent

Představitelé vedení a odborové organizace ve společnosti Vítkovice Steel zakončili vzájemnou shodou kolektivní vyjednávání a podepsali dodatek ke kolektivní smlouvě, který stanovuje mzdový vývoj a zaměstnanecké benefity pro rok 2024.

Foto: se souhlasem Vítkovice Steel

Zaměstnancům porostou mzdy a odměny při splnění stanovených kritérií celkově až o 10%. „Situace v ocelářství je složitá, ale je pro nás důležité, abychom byli dobrým zaměstnavatelem a měli stabilizovaný tým zkušených zaměstnanců. Dohoda na dodatku ke kolektivní smlouvě je z naší strany jasné potvrzení, že to myslíme vážně,“ uvedl Radek Strouhal, generální ředitel Vítkovice Steel.

Podle podepsaného dodatku představuje procentuální kumulativní navýšení tarifních i smluvních mezd a dalších změn uvedených v Kolektivní smlouvě v průměru až 10%, přičemž část navýšení už se promítla zaměstnancům do výdělku a další část bude promítnuta od 1. dubna. Přijaté změny mimo jiné také navazují na nová vládní úsporná opatření.

„Jsem rád, že vedení podniku vnímá naše požadavky a výsledkem je kompromis. Dává zaměstnancům záruku, že jejich reálně mzdy porostou a to je důležité, aby se zaměstnanci nemuseli cítit frustrovaní,“ doplnil Roman Ďurčo, předseda podnikové odborové organizace a předseda OS KOVO.

„V návaznosti na podepsaný dodatek můžeme potvrdit, že jsme stabilní společnost s adekvátním mzdovým ohodnocením a mnoha zaměstnaneckými benefity, jako je například letní a vánoční bonus, příspěvek na penzijní připojištění, cafeterii ve výši až 21 tisíc korun ročně,“ řekla Žaneta Giel Sigmundová, personální ředitelka Vítkovice Steel, a doplnila aktuální nabídku volných pozic: “K pokrytí rostoucí provozní potřeby aktuálně hledáme elektrikáře, paliče, jeřábníky, operátory hutní výroby.“