Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Společnost

Žádné papíry a dopisy. Heimstaden zavádí nájemní vztah bez papírů

Heimstaden zavádí nájemní vztah bez papírů. Téměř 40 tisíc domácností už nebude muset dostávat do schránek papírová sdělení, vyúčtování ani dodatky k nájemním smlouvám.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Kdo bude chtít, může mít vše v mobilní aplikaci a dokumenty podepisovat elektronicky. Novinka začne platit od nového roku. Heimstaden počítá s tím, že pro pět a půl tisíc seniorů starších 70 let, kteří bydlí sami, může být práce s aplikací náročnější. Stejně tak pro klienty sociálních bytů, kde ne všichni vlastní chytrý telefon a email. Ti mohou nadále počítat s tím, že dostanou potřebné dokumenty v listinné podobě.

Přechod na digitalizovaný nájemní vztah právě začíná. „V těchto dnech o novince postupně informujeme všechny klienty, kterým začne platit dodatek k nájemní smlouvě po novém roce. Cílem je maximálně eliminovat papírovou komunikaci a místo toho používat aplikaci Můj domov. Tam budou všechny smlouvy, dodatky, evidenční listy i vyúčtování v elektronické podobě. Nesmírně to klientům ušetří čas a významně tím pomůžeme přírodě,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj. Podle jeho slov už aplikaci používá 22 tisíc domácností a další přibývají.

Lidé budou moci už od prosince zmíněné dokumenty podepisovat dvěma možnými způsoby. Mohou tak učinit prostřednictvím BANK ID z pohodlí domova či elektronickou tužkou na tablet v klientském centru, pakliže bankovní identitu nemají. Ti, kteří nevlastní ani chytrý mobilní telefon a nemohou nebo nechtějí mít tak všechny dokumenty k dispozici ve své aplikaci Můj domov, budou dostávat dokumenty k založení i nadále v papírové podobě tzv. hybridní poštou. Kolik takových klientů nakonec dlouhodobě bude, se ukáže až na přelomu roku. Dá se ale čekat, že to budou nižší tisíce lidí.