Nejnovější zprávy: Ostravské komunikace slaví 60 let, v sobotu otevřou areál veřejnost Bouřka zabíjela. Žena nepřežila pád stromu, další lidé skončili v nemocnici

Byznys

Ostravské letiště má další nákladní linku, z Mošnova se bude létat do Kazachstánu

Nákladní doprava na ostravském letišti se i nadále rozrůstá. Její další rozvoj zajistí společnost EGT Express, od dubna 2024 posílí svou síť nákladních letů o pravidelnou linku do kazašské Almaty.

Foto: se souhlasem Letiště Ostrava

Lety budou provozovány jednou týdně letadlem Boeing B767 letecké společnosti MyFreighter.

„Díky této nové lince můžeme očekávat zvýšení celkového odbaveného nákladu přibližně o 1800 tun. Jsem rád, že kromě rozvoje osobní dopravy, kdy se blíží spuštění nových pravidelných linek do španělské Malagy a Podgoricy v Černé Hoře, se dynamicky rozvíjí i cargo doprava. Mošnovské letiště nabízí kvalitní zázemí i dostatečné kapacity. Mohu připomenout, že na podzim loňského roku byla dokončena výstavba nového cargo terminálu s rozlohou 4 500 metrů čtverečních a kapacitou až 36 tisíc tun ročně,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a doplnil, že zmíněný terminál je vybaven technologiemi umožňujícími efektivnější kompletaci nákladu na letecké palety a kontejnery.

„Dlouhodobě si uvědomujeme obrovský potenciál našeho letiště v rozvoji nákladní přepravy. Již dříve stanovená strategie se zaměřením větší pozornosti právě na cargo se ukázala jako krok správným směrem. Na vybudování nového cargo terminálu v loňském roce navazuje rozvoj našich obchodních aktivit směrem k navýšení objemu nákladní přepravy.“ uvedl Ondřej Musil, Manažer pasažérské přepravy Letiště Ostrava.

„Letiště Ostrava vnímáme jako velmi silný a strategický logistický HUB a svými aktivitami se snažíme rozšiřovat objemy u již fungujících linek a zároveň neustále budovat nová spojení. Linka do Almaty je další krok v rozšíření našeho portfolia leteckých zásilek“ uvedl za společnost EGT Express CZ Petr Mikel, obchodní ředitel.

Společnost EGT Express i nadále zajišťuje důležité spojení s Taškentem se společnostmi Uzbekistan Airways nebo MyFreigther. Mapu pravidelného cargo spojení doplňují lety společností DHL do Lipska a UPS do Kolína nad Rýnem.