Nejnovější zprávy: Muže na kolejišti ve Svinově srazil vlak, zraněný skončil ve vážném stavu Při nehodě na dálnici na Novojičínsku se zranilo pět osob, jednoho muže museli resuscitovat

Společnost

Vítkovická nemocnice má novou angiolinku, s vyšetřením pomáhá i umělá inteligence

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice má nové specializované Cévní lůžkové oddělení. Pacientům se zde dostane i vyšetření na nejmodernější angiolince s prvky umělé inteligence.

Foto: se souhlasem vítkovické nemocnice

Nová cévní lůžková stanice má kapacitu 10 lůžek a poskytne péči pacientům z celého Moravskoslezského kraje. „Po třech letech společného snažení se nám konečně podařilo otevřít lůžkovou jednotku vyhrazenou pro pacienty s periferním cévním postižením. Doposud jsme byli omezováni nedostatečným a často plně obsazeným lůžkovým fondem interního oddělení jako celku. Věříme, že nově otevřená lůžka zásadně zlepší organizaci a dostupnost vaskulární péče v naší nemocnici a budou přínosem pro pacienty z celé Moravy,“ říká Jerzy Bezecny zástupce primáře Interního oddělení a vedoucí angiologického programu AGEL nemocnice Ostrava-Vítkovice.

Specializované Cévního lůžkové oddělení pro vaskulární pacienty má nově k dispozici i nejnovější angiolinku, která přináší v diagnostice a léčbě pacientů vaskulárním postižením zásadní technologický pokrok. S funkcí AutoRight a prvky umělé inteligence je schopna optimalizovat angiografický obraz s minimální radiační zátěží. Nová technologie je především šetrnější jak pro pacienty, tak pro personál provádějící miniinvazivní cévní zákroky.

„Epidemie diabetu, obezity a obliba kouření vede k vývoji kardiovaskulárních onemocnění. Na angiosálech Vaskulárního centra naší nemocnice se snažíme pacientům ulevit od obtěžujících potíží. Velmi často se k nám dostávají pacienti, u nichž bojujeme o záchranu končetin a v případě pacientů s cévními mozkovými příhodami také někdy o záchranu života,“ dodává Bezecny.