Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Společnost

Vítkovická nemocnice má novou angiolinku, s vyšetřením pomáhá i umělá inteligence

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice má nové specializované Cévní lůžkové oddělení. Pacientům se zde dostane i vyšetření na nejmodernější angiolince s prvky umělé inteligence.

Foto: se souhlasem vítkovické nemocnice

Nová cévní lůžková stanice má kapacitu 10 lůžek a poskytne péči pacientům z celého Moravskoslezského kraje. „Po třech letech společného snažení se nám konečně podařilo otevřít lůžkovou jednotku vyhrazenou pro pacienty s periferním cévním postižením. Doposud jsme byli omezováni nedostatečným a často plně obsazeným lůžkovým fondem interního oddělení jako celku. Věříme, že nově otevřená lůžka zásadně zlepší organizaci a dostupnost vaskulární péče v naší nemocnici a budou přínosem pro pacienty z celé Moravy,“ říká Jerzy Bezecny zástupce primáře Interního oddělení a vedoucí angiologického programu AGEL nemocnice Ostrava-Vítkovice.

Specializované Cévního lůžkové oddělení pro vaskulární pacienty má nově k dispozici i nejnovější angiolinku, která přináší v diagnostice a léčbě pacientů vaskulárním postižením zásadní technologický pokrok. S funkcí AutoRight a prvky umělé inteligence je schopna optimalizovat angiografický obraz s minimální radiační zátěží. Nová technologie je především šetrnější jak pro pacienty, tak pro personál provádějící miniinvazivní cévní zákroky.

„Epidemie diabetu, obezity a obliba kouření vede k vývoji kardiovaskulárních onemocnění. Na angiosálech Vaskulárního centra naší nemocnice se snažíme pacientům ulevit od obtěžujících potíží. Velmi často se k nám dostávají pacienti, u nichž bojujeme o záchranu končetin a v případě pacientů s cévními mozkovými příhodami také někdy o záchranu života,“ dodává Bezecny.