Nejnovější zprávy: Kuriózní zranění. Na seniorku, která ležela v posteli, spadl ze stropu kus omítky Mladá žena ztratila během hokejového MS před arénou dvě malé děti, policisté je našli

Společnost

V ostravských tramvajích proběhla další kontrolní akce, vyloučeno bylo přes sto cestujících

Během noční bezpečností akce v centru Ostravy a Ostravě-Jihu asistenti přepravy a strážníci vyloučili dvanáct procent cestujících.

Ilustrační foto: se souhlasem DPO

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 19. dubna na sobotu 20. dubna. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

Konkrétně se týmy asistentů přepravy strážníků orientovaly na úseky Zábřeh, OC – Výškovice a Hlavní nádraží – Krajský úřad – Don Bosco.

„Šlo o letošní čtvrtou noční mimořádnou akci zaměřenou na posílení bezpečí cestujících. Asistenti přepravy jsou dlouhodobě dle našich průzkumů cestujícími oceňováni, a proto v akcích i nadále pokračujeme,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO a dodává: „Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu, v několika případech šlo o vyloučení za obtěžující jízdu pod vlivem alkoholu.“

„Nejen tyto akce přispívají k pocitu bezpečí v naší MHD. Díky nedávno dokončené instalaci kamerových systémů do zbývajících vozidel DPO je jízda ostravskou MHD ještě bezpečnější. Právě bezpečnost Ostravanů je naší prioritou,“ uvádí Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu.

Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného, nepokutují. V DPO fungují sedmým rokem.