Nejnovější zprávy: Muž vdechl část bramboráku a začal se dusit, museli jej resuscitovat Letáček přestoupil do Španělska, do Baníku míří bývalý gólman Sparty

Společnost

V Ostravě se večer srazila tři vozidla, šest zraněných!

Šest zraněných osob si vyžádala nedělní večerní nehoda tří osobních vozidel v ulici 28. října v Ostravě.

Foto: se souhlasem ZZS MSK

K nehodě došlo krátce přes 22. hodinou. „Na základě předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič (ročník 1999) osobního vozidla značky Škoda Octavia jel po vedlejší ulici Novinářská směrem ke křižovatce s ulicí 28. října, kdy zřejmě nerespektoval dopravní značení a nedal přednost v jízdě vozidlům jedoucím po hlavní komunikaci,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Hasiči ihned po příjezdu na místo zajistili všechna havarovaná vozidla proti požáru. „Současně, pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, odtrhli dveře jednoho z vozidel a s pomocí páteřové desky vytáhli dvě zraněné osoby. Tyto osoby pak byly předány do péče záchranářům,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Kamila Langerová.

Další čtyři zraněné osoby byly při příjezdu hasičů mimo havarovaná vozidla. Záchranáři tak ošetřovali celkem šest účastníků nehody – pět mužů a ženu, ve věkovém rozpětí čtyřiadvacet až čtyřiapadesát let. Všichni pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života, se zdravotníky komunikovali. „Čtyřiatřicetiletý muž utrpěl těžké zranění v oblasti hrudníku a pánve. Ostatní účastníci byli ošetřeni s poraněními hlavy, končetin, či příznaky otřesu mozku, přičemž jejich zranění byla středně těžká,“ prohlásil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Řidiči se podrobili dechovým zkouškám na alkohol s negativními výsledky. Po dobu nezbytně nutnou byla na místě omezená doprava. Tramvajová doprava byla obnovena okolo půlnoci.