Nejnovější zprávy: Muž vdechl část bramboráku a začal se dusit, museli jej resuscitovat Letáček přestoupil do Španělska, do Baníku míří bývalý gólman Sparty

Společnost

V Beskydech zemřel cyklista. Zkolaboval během výletu

Záchranáři ve středu dopoledne zasahovali u cyklisty se selháním krevního oběhu v Beskydech. Přes veškerou snahu mu pomoci nedokázali.

Foto: se souhlasem ZZS MSK

Záchranáři vyrazili do lesnatého terénu nad obcí Kozlovice. Do akce vyrazil tým rychlé zdravotnické pomoci a vrtulník letecké záchranné služby. O spolupráci požádali také horskou službu a policii.

Osmašedesátiletý muž náhle zkolaboval na cyklistickém výletu. První pomoc mu začali poskytovat svědkové události a pokračovala v ní hlídka horské služby a policie.

Lékařka ZZS byla k místu události vysazena pomocí palubního jeřábu. „Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací. Za stálé nepřímé srdeční masáže zajistili dýchací cesty a vstup do kostní dřeně pro podávání léků. Přes veškerou snahu všech přítomných nebylo možno obnovit krevní oběh muže a zasahující lékařka nakonec musela konstatovat jeho smrt,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.