Nejnovější zprávy: Vítkovická nemocnice má novou angiolinku, s vyšetřením pomáhá i umělá inteligence Při požáru domu na Bruntálsku zemřel jeden muž

Společnost

Řidička nepřežila srážku se sanitkou, vážně se zranilo i malé dítě

Šestatřicetiletá žena zemřela v pondělí odpoledne při nehodě na Bruntálsku. Její vůz pravděpodobně dostal na silnici smyk a narazil do protijedoucí převozové sanitky.

Foto: se souhlasem ZZS MSK

V osobním voze s ženou jel také tříletý chlapec, který utrpěl vážná poranění. Do nemocnice ho přepravil vrtulník, ale byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Silnice byla po nehodě zhruba tři hodiny neprůjezdná. ČTK to řekli mluvčí záchranných složek.

Nehoda se stala okolo 15:30 na silnici I/11 před Bruntálem. "Sanitka jela od Horního Benešova na Bruntál. Protijedoucí osobní automobil dostal s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk a narazil do sanitky," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla byla žena při příjezdu záchranářů již z vozu venku, první pomoc jí poskytovali svědkové události a následně policisté. "Posádky zdravotnické záchranné služby zahájily rozšířenou resuscitaci – pokračovaly v započaté nepřímé srdeční masáži, zajistily dýchací cesty a podávaly léky ve snaze obnovit srdeční činnost. Veškerá snaha však byla marná a zasahující lékařka po více než půlhodinovém úsilí konstatovala smrt. Pacientka na místě podlehla mnohočetným poraněním," řekl Humpl. Tříletého chlapce vrtulník přepravil do ostravského traumatologického centra.

Podle mluvčího hasičů Jakuba Kozáka museli hasiči u obou havarovaných vozidel zavést protipožární opatření a zabezpečili je proti úniku provozních kapalin. "Na základě požadavku velitele zásahu byl aktivován tým posttraumatické péče, na místo tak za tímto účelem dorazili dva speciálně vycvičení příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. S krizovou intervencí pomohl i jeden z dobrovolných hasičů, který je příslušníkem Policie ČR a rovněž je součástí policejního intervenčního týmu," uvedl Kozák.

Provoz na silnici se podařilo obnovit okolo 18:30. Zhruba tři hodiny tak řidiči museli využívat objízdnou trasu přes Milotice nad Opavou do Bruntálu a zpět.