Nejnovější zprávy: Ostravské komunikace slaví 60 let, v sobotu otevřou areál veřejnost Bouřka zabíjela. Žena nepřežila pád stromu, další lidé skončili v nemocnici

Společnost

Při nehodě dvou aut se v Ostravě zranilo pět lidí

Pět lidí se v pátek zranilo při střetu dvou osobních vozidel v Ostravě. Nehoda se stala večer v blízkosti křižovatky Mariánskohorské ulice a 28. října.

Foto: se souhlasem HZS MSK

Podle dosud zjištěných informací jel jeden z řidičů na červenou. Jedno z aut vyjelo mimo silnici. ČTK to sdělili mluvčí záchranných složek.

"Řidič osobního vozidla jel ve směru od centra města, respektive části Hulváky, směrem na Porubu. Dle dosud zjištěných informací měl do křižovatky řízené světelným signalizačním zařízením vjet na červený signál. Došlo ke střetu s osobním vozidlem jedoucím od Hrabůvky ve směru na Mariánské Hory," uvedla mluvčí policie Soňa Štětínská.

Dodala, že zdravotníci převzali pět zraněných lidí z obou automobilů. Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění vozidel proti požáru, odpojili baterie a pomocí páteřových desek vyprostili dvě zraněné osoby, které předali do péče posádkám zdravotnické záchranné služby. Další osoby, které byly při příjezdu již mimo havarovaná vozidla, byly předány také do péče záchranářů," řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp. Po vyšetření nehody hasiči odklidili trosky nabouraných vozidel a vyčistili komunikaci.

Podle mluvčího záchranné služby Ladislava Langa byli všichni zranění při vědomí. "Čtyřiačtyřicetiletý muž a jednačtyřicetiletá žena utrpěli poranění v oblasti hrudníku. Po ošetření byli převezeni na urgentní příjem do Městské nemocnice v Ostravě," řekl Lang.

Záchranáři ošetřovali také tři ženy ve věku 34 let. "Dvě při nehodě utrpěly poranění dolních končetin, třetí poranění hrudníku a dolní končetiny současně. Dvě pacientky byly transportovány na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava, jedna do Městské nemocnice v Ostravě na urgentní příjem," doplnil Lang.